آستان قدس رضوی مرکز خدمت رسانی به مردم است
19 تیر 1398 ، دیدگاه 0
آیت الله سید عبدالرحیم توکل در اجتماع ۲ هزار نفری خادم یاران رضوی شهرستان آمل در مصلای قدس این شهر گفت: آستان قدس رضوی مرکز خدمت رسانی به مردم است و ظرفیت‌های حوزه فرهنگی باید به شایستگی برنامه ریزی و به کار گرفته شوند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، آیت الله سید عبدالرحیم توکل در اجتماع ۲ هزار نفری خادم یاران رضوی شهرستان آمل در مصلای قدس این شهر گفت: آستان قدس رضوی مرکز خدمت رسانی به مردم است و ظرفیت‌های حوزه فرهنگی باید به شایستگی برنامه ریزی و به کار گرفته شوند و مقوله بازی‌های سیاسی و منفعت طلبی از این بخش به دور است.

وی افزود: خادم یاران رضوی با انگیزه الهی به عنوان خادم امام مهربانی‌ها زیر سایه پرچم حضرت ثامن الحجج (ع) توفیق خدمت را افتخار بزرگی برای خود دانسته و بدون چشم‌داشت مادی در صحنه‌های خدمت به عنوان خادم یار رضوی حاضر می‌شوند.

نماینده مردم مازندران درمجلس خبرگان رهبری، ادامه داد، کار ارزشمند و بزرگی با اجرای طرح خادم یاری در حمایت از محرومین و نیازمندان جامعه در همه شهرهای کشور انجام می‌گیرد و کسانی که علاقه‌مند به خادمی درگاه علی بن موسی‌الرضا (ع) هستند می‌توانند در شهر خود نیز منشأ خیر و برکت باشند.

حجت الاسلام توکل با بیان اینکه دو هدف و مأموریت عمده از سوی خادم یاران رضوی مورد انتظار است، تصریح کرد، یاد امام رضا (ع) به عنوان ولی نعمت در جمهوری اسلامی ومحبت این امام رئوف باید در دل قشرهای مختلف مردم زنده وهمواره جاری شود وهدف دوم اینکه خادم یاران به عنوان خادمان زائران امام رضا (ع) هستند واین خدمت وهمراهی در رکاب امام هشتم فرصت ارزشمندی است که نصیب افراد خاص با ویژگی‌های درونی خاص می‌شود.

حدود ۱۶ هزار مازندرانی خادم یار رضوی

مسئول خادم یاران آستان قدس رضوی در استان مازندران هم دراین همایش گفت، تاکنون ۱۵ هزار و ۸۹۶ مازندرانی به عنوان خادم یار رضوی در سامانه مخصوص به این آستان مقدس نام نویسی واعلام آمادگی کردند.

مسلمی با بیان اینکه خادم یاران پس ازتکمیل فرم‌های مخصوص نام نویسی وبرخی تشریفات اداری در راستای تحقق مأموریت‌های تعریف شده توفیق انتخاب شیفت خادمی در حرم مطهر رضوی را پیدا می‌کنند، یادآورشد، دفتر نمایندگی آستان قدس در استان مازندران پذیرای تجارب و اندیشه‌های سازنده در حوزه فرهنگی و اجتماعی است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0