برگزاری طرح نشاط معنوی در 18 بقعه متبرکه شهرستان آمل
11 تیر 1398 ، دیدگاه 1
رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل بیان داشت: در طرح نشاط معنوی، کلاس های متنوعی در قالب کلاس های فرهنگی، کلاس های تخصصی پاسخ به شبهات دینی و کلاس کودک با عناوین مختلف از سوی روحانیان اعزامی از قم صورت می گیرد.

حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل  درگفتگو اختصاصی با کمال آنلاین ، درخصوص برنامه های طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه آمل اظهارکرد: طرح نشاط معنوی در امامزادگان ابراهیم(ع)، ابوالفضلی اوجی ‌آباد، امامزاده عبدالله(ع)، امامزاده قاسم(ع) چاکسر، بقعه درویش اسماعیل کمانگرکلا، امامزاده شاهزید(ع)، بقعه حسن بن علی (ع)، امامزاده معصوم تکیه آملی پایین بازار، تکیه اسک، امام زاده عبدالله(ع) شهنه کلا، امام زادگان 18 تن رزکه و بقعه خضر نبی(ع) از نیمه دوم تیرماه تا اواخر شهریور ماه برگزار می شود.

وی گفت: برنامه های طرح نشاط معنوی در بقاع متبرکه شامل آموزش قرآن، روخوانی، روانخوانی، ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن کریم، اعتقادات، داستان ‌های ائمه معصومین(ع) و پیامبران، احکام و برنامه های دیگر فرهنگی و هنری بوده که به تناسب سطح و مقطع تحصیلی برگزار می شود.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل به اهداف اجرای طرح نشاط معنوی اشاره کرد و گفت: غنی سازی اوقات فراغت، تقویت بنیه دینی و اعتقادی، سوق دادن جوانان به عرصه‌ های دینی، معنوی و قرآنی، فضاسازی معنوی و نهادینه کردن ارزش‌های انقلاب به عنوان اهداف محوری این طرح می باشد.

حجت الاسلام بهرامی با بیان اینکه برگزاری طرح نشاط معنوی تأثیر فراوانی در تبدیل شدن بقاع و اماکن متبرکه به قطب های فرهنگی دارد، گفت: برپایی کلاس های ورزشی و برگزاری اردوهای فرهنگی و تفریحی در این طرح برای شرکت کنندگان پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف بلند طرح، تربیت فرزندان در مسیر دینی و قرآن و اهل بیت(ع) است که با تربیت جوانان بتوانیم در مقابل تهاجم فرهنگی که از سوی دشمنان انقلاب در قالب جنگ نرم شروع شده مقابله کنیم.

حجت الاسلام بهرامی ادامه داد: اجرای این طرح در کنار بقاع متبرکه و امامزادگان، خاطرات معنوی خوبی را در ذهن دانش‌ آموزان به‌ جای می ‌گذارد و آنها را به سمت عوامل معنوی سوق می ‌دهد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل بیان داشت: در طرح نشاط معنوی، کلاس های متنوعی در قالب کلاس های فرهنگی، کلاس های تخصصی پاسخ به شبهات دینی و کلاس کودک با عناوین مختلف از سوی روحانیان اعزامی از قم صورت می گیرد.

حجت الاسلام بهرامی با اشاره به اینکه اکثر بقاع و امامزادگان شهرستان در ییلاق های خوش آب و هوا قرار دارند، اظهارداشت: تابستان فرصت بسیار خوبی است که با اجرای طرح گردشگری مذهبی، این امامزادگان را بیشتر به جوانان بشناسانیم.

وی با ارائه طرحی درباره تجمیع برنامه های طرح اوقات فراغت جوانان در تابستان از سوی دستگاه های مربوطه، گفت: در این طرح با گردآوری برنامه ها از سوی ادارات می توانیم ضمن صرفه جویی در هزینه ها با کمترین قیمت، آموزش را با کیفیت بهتر به جوانان بیاموزیم.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در جامعه کنونی و حفظ ارزشهای معنوی اظهار داشت: در کنار مباحث کلاسیک آموزشی ما یکسری جلسات آموزش سبک زندگی و دوره های تربیت فرزند در خانواده و روابط والدین با فرزندان را نیز داریم که مربیان فعال ما از قبل دوره های مربوط را در قم گذرانده و بصورت کارشناسی و تخصصی در این نشست ها حضور خواهند داشت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. امیر

    امیر

    باسلام متاسفانه با دروغ وتزویر دارن کارمی کنند....