کارگاه آموزشی زیست فناوری با حضور مدیران مدارس ومعاونین آموزشی ادارات آموزش وپرورش مازندران در انستیتو پاستور شهرستان آمل+عکس
11 تیر 1398 ، دیدگاه 0
اسفندیار نظری معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در کارگاه آموزشی زیست فناوری با حضور مدیران مدارس، معاونین آموزشی و مدیران پژوهش‌سراهای شهرستان‌ها و مناطق استان که در انستیتو پاستور شهرستان آمل برگزار شد، گفت: مازندران، استان پیشگام و پیشتاز در توسعه فعالیت‌های زیست فناوری است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، اسفندیار نظری معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در کارگاه آموزشی زیست فناوری با حضور مدیران مدارس، معاونین آموزشی و مدیران پژوهش‌سراهای شهرستان‌ها و مناطق استان که در انستیتو پاستور شهرستان آمل برگزار شد، گفت: مازندران، استان پیشگام و پیشتاز در توسعه فعالیت‌های زیست فناوری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «اسفندیار نظری» در این کارگاه اظهارداشت: به منظور همکاری در جهت آموزش و ترویج مفاهیم و کاربردهای زیست فناوری در حوزه های دانش‌آموزی کارگاه‌های آموزشی مختلفی برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: با توجه به تفاهم نامه منعقد شده بین آموزش و پرورش مازندران و انستیتو پاستور شمال بستر سازی‌های لازم در جهت توسعه رویکردهای آموزشی «خلاقیت محور» در حوزه زیست فناوری صورت پذیرفت.

وی با اشاره به بازدید 3 هزار دانش آموز از موسسه پاستور شمال افزود: تاکنون دوره‌های آموزشی به عنوان مدرسان میانی زیست فناوری برای 150 معلم در سطح استان برگزار شد. همکاری ادارات در برگزاری این دوره‌ها و به ویژه «مدرسه تابستانی پاستور»  فرصتی جهت بهره برداری و توسعه علوم نوین بود.

معاون آموزش متوسطه مازندران  با بیان اینکه برنامه ریزی در جهت استفاده بهینه از وضعیت آموزشی موجود در مدارس و پژوهش‌سراها بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: هدف از این برنامه‌ریزی توسعه  فعالیت علمی و آموزشی در مدارس است.

نظری در رابطه با بستر‌سازی مباحث زیست فناوری در مدارس گفت: آموزش و پرورش سعی دارد مباحث زیست فناوری را با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در تمامی مدارس و پژوهش‌سراهای مازندران ایجاد کند.

او بیان کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه با موسسه پاستور شمال کشور در راستای ارائه ایده‌های خلاقانه، تبدیل ایده‌ها به طرح‌های پژوهشی در مدارس و پژوهش‌سراها، ایجاد شرایط تحقیق و پژوهش جهت تبدیل ایده‌های دانش‌آموزان و طرح‌های پژوهشی قدم‌های خوبی برداشته شد که موجب خوشحالی است.

معاون آموزش متوسطه مازندران با بیان اینکه مازندران، استان پیشگام در توسعه فعالیت‌های زیست فناوری است، خاطرنشان کرد: از فعالیت‌ها و طرح های پژوهشی دانش‌آموزان درحوزه زیست فناوری در مدارس و پژوهش‌سراهای استان حمایت خواهیم کرد.

دکتر محسن آسوری  پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران گفت : باتوجه به اهمیت زیست فناوری و جایگاه آن در عصر حاضر، بیش از سه سال است که پژوهشکده شمال انستیتوپاستور ایران زیر نظر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری  اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران اقدام به برگزاری دوره های زیست فناوری ویژه دانش آموزان و معلمان عزیز نموده است

وی ادامه داد : در همین راستا جهت برنامه ریزی  برای استفاده بهتر از فرصت فوق برنامه های تابستانه و پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان با برنامه های ترویج و آموزش زیست فناوری  نشستی با حضور جناب اقای نظری معاون محترم آموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش استان ، معاونین محترم اموزشی مقطع دبستان و متوسطه ادارات اموزش و پرورش  شهرستانهای استان، مدیر محترم پژوهشسرای معین استان مازندران و بیش از ۸۰نفراز مدیران مدارس خاص و منتخب استان برگزار گردید

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0