نخستین باجه مرکز فوریت های دارویی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل در انجمن آرین افتتاح شد
23 خرداد 1398 ، دیدگاه 1
نخستین باجه مرکز فوریت های دارویی جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با هدف ارائه خدمات دارویی و دسترسی آسان تر بیماران خاص شهرهای مرکزی مازندران راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مجتبی اکبری مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران اظهار داشت: با راه اندازی باجه داروخانه هلال احمر در آمل، خدمات گسترده تر این جمعیت برای کمک رسانی به مردم محروم و نیاز بیماران خاص و صعب العلاج شهرهای آمل، نور، محمودآباد و فریدونکنار برای مراجعه به مرکز استان برطرف شد.

اکبری افزود: جمعیت هلال احمر در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی براساس مفاد اساسنامه در داخل و خارج از کشور خدمات خود را ارائه می کند.

وی افزود: پیش از این نیز داروخانه مرکز فوریت های دارویی جمعیت هلال احمر در شهرستان ساری برای خدمات داردیی مرکز و شرق استان و تنکابن در غرب استان راه اندازی شد و بخشی از مراجعه این بیماران به مرکز استان و تهران کاهش یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه باجه دارویی این جمعیت در طبقه همکف مرکز درمانی بیماران آرین راه اندازی شد، ارائه خدمات این باجه را از ساعت ۸صبح تا ۲۰ و ۳۰ شب اعلام کرد.

اکبری اضافه کرد: این باجه تا حدود ۹۰ درصد از داروهای مورد نیاز بیماران خاص و صعب العلاج که در داروخانه های عمومی عرضه نمی شد، با دفترچه های درمانی قابل توزیع است.

وی یادآور شد: جمعیت هلال احمر در بیشتر شهرهای استان در بخش درمان نیز جمعیت هلال احمر انواع کلینیک ها را در سطح عمومی و تخصصی دارد و در بخش توانبخشی نیز دربخش های فیزیوتراپی با منسجم ترین و گسترده ترین خدمات توانبخشی برای کمک به افراد کم برخوردار انجام می دهد.

وی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر برای کمک به افراد کم برخوردار خدمات خود را ارائه می کند و هر آنچه را که از این خدمات به دست می آورد، هزینه همین افراد می شود.

محسن آسوری، مدیرعامل درمانگاه آرین به 4 هزار همیار در این موسسه اشاره کرد و گفت: از سال 92 این مجموعه شکل گرفت و تا به امروز بیش از هزار مددجو سرطانی از خدمات این مجموعه استفاده می کنند.

وی ادامه داد: روزانه حدود 500 نفر در این درمانگاه ویزیت می کنند و تا به امروز 8 هزار نفر با خدمات این موسسه مورد شیمی درمانی قرار گرفتند.

آسوری با بیان اینکه از شهرستان های غرب استان نیز برای خدمات به آرین مراجعه می کنند خاطرنشان کرد: امیدوارم روزی تمام 400 هزار نفر در این شهرستان بعنوان همیار عضو خانواده آرین شوند.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. م.م

    م.م

    دست مریزاد