برپایی ۱۲ ایستگاه سیار کنترل فشار خون در آمل
20 خرداد 1398 ، دیدگاه 0
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با بیان اینکه ۲۳۴ هزار و ۷۶۲ نفر از جمعیت این شهرستان بالای ۳۰ سال هستند، ادامه داد: برای طرح ملی کنترل فشار خون ۱۲ ایستگاه سیار، ۲۸ مرکز بهداشت روستایی و ۱۷ پایگاه شهری، ۱۵۰ خانه بهداشت روستایی در این طرح فعال هستند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر فرامرز اکبری رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل در نشست با خبرنگاران به مناسبت طرح ملی کنترل فشار خون با اشاره به آغاز اجرای این طرح از ۲۷ اردیبهشت ماه اظهارداشت: فاز دوم این طرح ملی از ۱۷ خرداد آغاز شد که از ابتدای این طرح حدود ۷۰۰ نفر از شهروندان آملی دارای فشار خون بالا شناسایی شدند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با بیان اینکه ۲۳۴ هزار و ۷۶۲ نفر از جمعیت این شهرستان بالای ۳۰ سال هستند، ادامه داد: برای طرح ملی کنترل فشار خون ۱۲ ایستگاه سیار، ۲۸ مرکز بهداشت روستایی و ۱۷ پایگاه شهری، ۱۵۰ خانه بهداشت روستایی در این طرح فعال هستند.

اکبری افراد بالای ۳۰ سال ساکن روستاهای شهرستان را بالغ بر ۹۷ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۳۳ درصد از جمعیت، اطلاعی از فشار خون بالای خود ندارند که گروه هدف ما افراد بالای ۳۰ سال و بیماران کلیوی و زنان باردار است.

وی خاطرنشان کرد: انتظارداریم 50 درصد از جمعیت تحت پوشش جمعیت بالای 30 سال در طرح غربالگری شرکت کنند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با بیان اینکه افرادی که فشار خون بالا تشخیص داده می شوند ابتدا به پزشکان متخصص و پزشک خانوار ارجاع داده می شوند، ادامه داد: افرادی که دارای فشار خون ۱۲۰ تا ۱۴۰ و ۸۰ تا ۹۹ باشند مستعد فشار خونی هستند.

اکبری اظهارکرد: آنچه ما باید بدانیم تغییر سبک زندگی مردم است که عمده آنها موجب فشار خون که علت اصلی مرگ و میر است می شود، همچنین باید تغذیه سالم داشته و غذاهای پرنمک را حذف کنیم زیرا ۹۰ درصد علت فشارخون ها ناشناخته هستند.

وي بيان داشت: فشار خون را در جامعه شناسايي و درمان و پيگيري نماییم و مهم اينکه به جامعه آگاهي بدهيم و مازندران رتبه 6 فشار خون کشور و نسبت به عدم آگاهي رتبه 10 را دارد که اميدواريم در اين طرح نهايت حمايت را از ادارات داشته باشيم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0