نامه سرگشاده رئیس خانه صمت به استاندار محترم مازندران درخصوص انتخاب رئیس جدید سازمان صمت مازندران
18 خرداد 1398 ، دیدگاه 0
یکی از اصلی ترین عیوب انتخاب مدیران اول سازمانهای تخصصی استان گسیل افرادی خارج از بدنه این سازمانهاست که متاسفانه به یک عرف غلط و رایج تبدیل شده است
کمال آنلاین ؛
 
◀️سرور گرامی و استاندار معزز مازندران
 
"جناب آقای حسین زادگان"
 
↙️ضمن تبریک عید سعید فطر و با ارزوی قبولی طاعات و عبادات بر خود فرض میدانم با توجه به استعفای جناب آقای دکتر محمدپور عمران ریاست محترم سازمان صمت استان مواردی بشرح ذیل به عرض مبارکتان برسانم:
 
📌اول؛
 
کشور در حال عبور از یکی از مهلک ترین و سخت ترین پیچ ها و گدارهای حیات خود در پس از انقلاب می باشد. تصمیمات خرد و کلان هر یک از مدیران ارشد کشوری و استانی میتواند در کیفیت عبور از این سختی های تحمیلی، موثر و مسیر را دشوارتر و با بلعکس قابل تحمل تر نماید.
 
📌دوم؛
 
 اوضاع اقتصادی کشور بیش از هر زمان دیگری محتاج حضور افراد متخصص، متعقل، متعهد و عمل گرا در عرصه تصمیم سازی و تصمیم گیری هایی است که حیات کنش گران اقتصادی از آنها متاثر خواهد بود. 
 
📌سوم؛
 
 فضای اقتصادی و کسب و کار کشور سالهاست حیات خلوت سیاسیون بوده و از بابت آن فعالان این عرصه هزینه های گزافی پرداختند و کشور متحمل ضرر و زیان بسیار گردیده است. این فضا تاب تحمل تحمیل افرادی را که بجای تلطیف و ساماندهی فضای کسب و کار، مجری تام و تمام منویات این دسته و ان دسته سیاسی باشند را ندارد.
 
📌چهارم؛
 
دکتر محمدپور عمران اگر نگوییم بهترین گزینه از میان صاحب منصبان لایق رسیدن به پست مدیریت سازمان صمت استان در پس از انقلاب بوده است، بی شک مرتبط ترین و موثرترین مدیر پس از انقلاب در این پست بشمار رفته و اینکه فی الحال به هر علتی سکان این کشتی را وانهاده اسباب تاسف بخش قابل ملاحظه ای از فعالان اقتصادی استان را فراهم ساخته که امیدواریم با توجه به تجربه، تخصص و تعهد ایشان در عرصه دیگری از این پتانسیل صیقل یافته و کم بدیل استفاده شود.
 
📌پنجم؛
 
 با توجه به همه موارد فوق و با سبقه جسورانه و متعقلانه ای که از جنابعالی در همین زمان اندک در جلسات مشترک شاهد بوده ایم انتظار داریم مساعدت و هماهنگی های لازم را با وزارتخانه صمت در خصوص اینکه جانشین ایشان از تجربه ، تخصص و تعهدی حداقل در حد سلف خود و قدرت هماهنگی با تشکل های صنعتی ، معدنی ،تجاری بخش خصوصی و از همه مهمتر کاریزمای لازم برای اداره یکی از مهمترین مدیریت های کل استان که حضور متخصصان ارزشمندی را در پیکره خود شاهد است را می باید دارا بوده و از گماردن افرادی که فاقد استاندارد های لازم در این خصوص هستند احتراما و خواهشا خودداری گردد.
 
📌 ششم؛
 
یکی از اصلی ترین عیوب انتخاب مدیران اول سازمانهای تخصصی استان گسیل افرادی خارج از بدنه این سازمانهاست که متاسفانه به یک عرف غلط و رایج تبدیل شده است. امیدواریم تلاش شود از بدنه سازمان صمت افراد گزینش و به چنین مناصبی گمارده شوند تا در این برهه زمانی لااقل یکسال برای آداپتاسیون و شناسایی بدنه سازمان از سوی فرد برگزیده وقت صرف و هدر نشود.
 
📌هفتم؛
 
جناب استاندار،فضای کسب و کار نه اینکه فقط تاب افراد سیاست زده و وابسته به این‌ و آن جناح و باری به هر جهت را ندارد بلکه از حیات خلوت بخش اقتصادی دولت شدن توسط افراد بی هویت و بدون رزومه مرتبط متنفر است. علی رغم اینکه انتخاب ریاست جدید سازمان از وظایف ذاتی وزارت صمت با هماهنگی با جنابعالی و دیگر ارکان موثر استان خواهد بود اما اخذ نظر مشورتی نمایندگان واقعی بخش خصوصی در این حوزه نه تنها مفید به فایده بلکه ضروری بوده و میتواند در عبور راهوار و چابک از این معبر صعب و سخت موثر واقع شود. بنابراین توقع بر این است که بجای اینکه ما از انتخاب ریاست جدید سازمان بهت زده شویم شرایط بگونه ای رقم خورد تا سیاست زده های غیر خبیر و بصیر از انتخاب فرد اصلح در این پست متحیر و مبهوت گردند‌.
 
↩️در خاتمه اینکه، تمایز ارشدترین مدیر استانی و نماینده عالی دولت در استان در تصمیماتی این چنینی ملموس بوده و در چنین لحظاتیست که میتوان با اتخاذ تصمیمی درست مسیر حرکت استان را به سمت تعالی هموارتر نمود. به جد معتقدیم شخصیتتان به گونه ایست که توقع فعالان اقتصادی استان را جدی خواهید انگاشت و در معرفی گزینه های شایسته نظرات مشورتی بخش خصوصی آگاه استان را نیز مد نظر قرار خواهید داد با این امید که در کنار هم و با سینرژی و همگرایی هر چه بیشتر مازندرانی متمول تر، توسعه یافته تر و زیباتر بسازیم.
 
 
 
🏷 سید مجتبی رضوی
رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت مازندران
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0