هجمه های واهی به مجموعه اکسین! / قدر داشته هایمان را بدانیم
18 خرداد 1398 ، دیدگاه 0
بعد از مطرح شدن عدم مدیریت فاضلاب و تصفیه خانه در مجموعه اکسین از روی زیاده خواهی و غرض ورزی شخصی در شبکه های اجتماعی جوابیه ای از سوی گروه مجموعه اکسین با مستندات بشرح ذیل ارائه شده است.

کمال آنلاین ؛ قطار اکسین برای توسعه آمل و مازندران به راه افتاده و با سرعتی که در پیش گرفته، توقفی نخواهد داشت. در شرایط کنونی اقتصاد کشور؛ اکسین؛ اکسیری است که باید قدرش را دانست و از ظرفیت ارزنده اش به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

جاذبه ای در شهر نزدیک به پایتخت شکل گرفته است که به زودی در صنعت گردشگری به یک مقصد سفر مبدل خواهد شد.

مجموعه ای دیدنی و متنوع در شهر پرجاذبه آمل که معادلات گردشگری در این منطقه همجوار با تهران را تغییر خواهد داد و به نگینی درخشان در حوزه گردشگری تبدیل می گردد.

شهرستان آمل با وجود داشته های بی نظیر تاریخی، فرهنگی، صنعتی و طبیعی، یک مقصد برای سفر و اقامت محسوب نمی شود و بیشتر محل گذر گردشگران است.

اما در سه سال اخیر مجموعه ای در این شهر پا به عرصه گذاشته که تحولات جدی را برای گردشگری این شهر به ارمغان خواهد آورد.

از زمان پایه گذاری اکسین در این شهر، دکتر حمید طاهری پور مدیرعامل گروه اکسین اعتقاد راسخ دارند که آمل زیبا به جهت اینکه در ورودی استان مازندران قرار دارد جای کار در آن وجود دارد و می بایستی به قطب گردشگری تبدیل شود و ایشان همیشه تاکید دارند من فرزند این شهر هستم و دوست دارم با ایجاد مجتمع های رفاهی و تفریحی، خدمتی به شهرم کرده باشم و در این راه پر فراز ونشیب علیرغم تمام ناملایمات و سنگ اندازی که صورت گرفته و ادامه دارد به راهش با صلابت و با قدرت ادامه می دهد.

ساخت مجموعه اکسین لند در منطقه هلومسر آمل باعث رونق کسب وکار همراه با ایجاد اشتغال و رضایت مندی هموطنان عزیز در روستای هلومسر را بهمراه داشته است که عده ای به خیال اینکه می توانند مسائلی همانند عدم توجه به محیط زیست و نبود تصفیه خانه را طوری مطرح کنند که محبوبیت مجموعه اکسین که مورد توجه معاون  رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار مازندران، مدیران استانی و شهرستانی قرار دارد را خدشه دار کنند و مسائل را طوری مطرح کنند که مجموعه اکسین می خواهد سلامت مردم را بدون درنظر گرفتن مسائل بهداشتی و زیست محیطی به خطر اندازد تا از این طریق بتواند به خواسته های نامشروع خود برسند زهی خیال باطل ؟!

بعد از مطرح شدن عدم مدیریت فاضلاب و تصفیه خانه در مجموعه اکسین از روی زیاده خواهی و غرض ورزی شخصی در شبکه های اجتماعی جوابیه ای از سوی گروه مجموعه اکسین با مستندات بشرح ذیل ارائه شده است.

 

جوابیه مجموعه اکسین

 

مجموعه تجاری رفاهی اکسین در راستای ارائه خدمت به همشهریان و هموطنان عزیز و با هدف مهیا ساختن فضایی آرام و با نشاط برای استفاده عموم، از ابتدای احداث پروژه ، با اخذ کلیه مجوزات لازم از مبادی ذیصلاح نسبت به رعایت کلیه ملاحظات فنی و بهداشتی و زیست محیطی من جمله دستورات شبکه بهداشت و اداره حفاظت محیط زیست مبنی بر لزوم احداث تصفیه خانه فاضلاب، با هماهنگی اداره آب و فاضلاب جانمایی تصفیه خانه از سوی سازمانها تعیین و نسبت به احداث تصفیه خانه کاملا پیشرفته به روشهای بیولوژیکی برای تبدیل فاضلاب به پساب مورد تائید سازمانها  اقدام شده است و کلیه فاضلاب های بهداشتی، رستوران،  آشپزخانه و فودکورت پس از انجام عملیات تصفیه فیزیکی جهت جداسازی روغن و چربی و جامدات فیزیکی توسط ایستگاههای پمپاژ پیشرفته و مجهز به تصفیه خانه های هوشمند مرکزی هدایت می گردند.

برخلاف ادعاهای واهی و بی اساس و ادله و مدارک کذب مبنی بر آلودگی پساب خروجی از تصفیه خانه ، نتایج آنالیز آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست کشوری و با تائیدیه اداره محیط زیست، کیفیت پساب تصفیه شده در حد استاندارد های سازمان جهت دفع به نهر می باشد.

شایان توجه است اکثر مجتمع های تجاری منطقه نسبت به دفع فاضلاب به چاه جذبی و درنهایت آلودگی آبهای زیرزمینی اقدام می نمایند اما مجموعه اکسین با بهره گیری از روشهای پیشرفته تصفیه فاضلاب و انجام هزینه قابل توجه به جای دفع فاضلاب به چاه جذبی نسبت به احداث تصفیه خانه اقدام نموده است. بنابراین کلیه فاضلاب های تولیدی در بخشهای مختلف مجتمع به تصفیه خانه هدایت می گردد. لذا ادعای بی اساس مبنی بر آلودگی آبهای زیرزمینی ناشی از تخلیه فاضلاب به چاه جذبی ابدا صحت ندارد.

قابل ذکر است نحوه فعالیت تصفیه خانه تحت بازدید و نظارت و پایش کارشناسان ادارات بهداشت و محیط زیست و مورد تائید این ادارات می باشد که صحت و گواه موارد عنوان شده طی مدارک و مستندات مستدل قابل ارائه و رویت عموم می باشد لذا ادعاهای بی دلیل و بی پایه عده ای از افراد بدون ارائه مدرک معتبر بوده و از روی زیاده خواهی و غرض ورزی شخصی در شبکه های اجتماعی منتشر شده و هدفی جز تخریب مجموعه اکسین و کاهش اعتبار این مجموعه ندارند.

کما اینکه قبلا با طرح دعوی از سوی این افراد در مراجع قضایی و متعاقب آن با دستور قضایی، کارشناسان بهداشت و محیط زیست شهرستان و استان از نحوه عملکرد مدیریت فاضلاب و تصفیه خانه بازدید بعمل آورده و با اعلام نظر صریح همراه با مستندات و مدارک، عملکرد تصفیه خانه را مطلوب ارزیابی نموده و مهر تائید بر آن زدند. لذا با نظریه کارشناسی ادارت مذکور شکایت مطروحه با رد ادعای شاکیان مختومه گردید.

 با توجه به شواهد، این افراد پس از رد شکایت بی پایه و اساس خود در مراجع قضایی، نسبت به نشر اکاذیب در شبکه های اجتماعی کمر همت بستند که علاوه بر وارد آوردن لطمه به اعتبار مجموعه اکسین، تشویش اذهان عمومی و ایجاد ترس و دلهره در بین عموم را به همراه داشته است.

بنابراین مدیریت مجموعه اکسین ضمن تنظیم جوابیه در پاسخ به مطالب منتشر شده، وفق قوانین و مقررات خود را محق می داند تا در راستای احقاق حق و اعاده حیثیت علیه افراد مغرض و مسئولین شبکه های اجتماعی فضای مجازی که بدون دلیل و ادله، نسبت به انتشار ادعاهای کذب و بی اساس اقدام نموده اند، در مراجع قضایی نسبت به طرح دعوی اقدام نماید تا برابر قوانین جاری کشور، افرادی که با غرض شخصی نسبت به انتشار و تسری شایعات در جامعه و درنهایت اضطراب و تشویش در اذهان عمومی اقدام نموده اند، در پیشگاه قانون پاسخگو باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0