مانوس کردن دانش آموزان با قرآن و نماز، تکیه گاه محکمی در برابر آسیب های فرهنگی و اجتماعی است
18 اردیبهشت 1398 ، دیدگاه 0
مدیر کل آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان در معرض آسیب های فراوان فرهنگی و اجتماعی هستند و آنچه می تواند تکیه گاه محکمی در برابر این آسیب ها باشد، مانوس کردن آنها با قرآن و نماز است.

کمال آنلاین ؛ به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، عسکری نیکزاد در حاشیه جلسه شورای معاونین گفت:آموزش و پرورش در صدد تربیت فرزندانی با تربیت اسلامی است و در این مسیر با پیروی از اندیشه ها، سیره و راه پیامبر (ص) وائمه معصومین (ع) الگو می گیرد.

وی با اشاره به عظمت نگاه و نظر عالمان دینی در زمینه تربیت خاطر نشان کرد: با تدوین سند تحول بنیادین ، راه و نقشه کامل و مطمئنی در فراروی آموزش و پرورش گشوده شده است .

مدیر کل آموزش و پرورش با بیان این که دشمنان همواره با ما در جنگ مستمر و دائمی هستند، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود به ویژه در دیدار با معلمان بر کینه و عداوت دشمنان با ملت ما تاکید داشتند که در این راستا، وظیفه دست اندرکاران تعلیم و تربیت، گوش و دل سپردن به سخنان رهبر معظم و حرکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب است.

وی افزود: دشمنان ما بی کار ننشسته اند، هر بار، تاکتیک های جدید وشیوه هایی نو را در منحرف ساختن اذهان جوانان و نوجوانان به کار می گیرند. هر چند گاه به بهانه تخریب جایگاه آموزش و پرورش، در فضاهای مجازی ، تحرکاتی را صورت می دهند تا از این طریق خانواده ها را نسبت به وضعیت تربیتی مدارس نگران و مردم متدین ما را ناامید سازند.

 نیکزاد با اشاره به ناکامی دشمنان در انحراف دانش آموزان از خط دین و تربیت دینی گفت: آموزش و پرورش مازندران به موازات مطالب آموزشی، در زمینه مسائل پرورشی برنامه های متنوعی را اجرا کرده و اقدامات خوبی صورت داده که نتایج قابل قبولی نیز داشته است. در استان، بیش از دویست هزار نفر از دانش آموزان یعنی تقریبا قریب به 45 درصد در سال جاری  تحصیلی، در مسابقات و طرح های قرآنی شرکت کردند. در دیگر حوزه های هنری و تربیتی نیز حضور دانش آموزان پررنگ و پرشور و هیجان است. این فعالیت ها، نشان می دهد که همچنان دانش آموزان ما با یاری خانواده ها و تدبیر معلمان دلسوز در مسیر تربیت اسلامی گام بر می دارند.

این مسئول استانی در پایان ضمن تاکید بر توجه معلمان به ترویج فرهنگ اسلامی گفت: دانش آموزان در معرض آسیب های فراوان فرهنگی و اجتماعی هستند و آنچه می تواند تکیه گاه محکمی در برابر این آسیب ها باشد، مانوس کردن آنها با قرآن و نماز است.   

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0