با حرمت‌ شکنان ماه رمضان برخورد جدی می شود
15 اردیبهشت 1398 ، دیدگاه 0
دادستان آمل : با افرادی که در شهر آمل عمداً مرتکب روزه‌ خواری علنی و به قصد حرمت ‌شکنی ماه مبارک رمضان شوند برخورد قاطع و جدی می شود.

علی طالبی دادستان آمل همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان در گفتگو با پایگاه خبری کمال آنلاین با بیان اینکه در ماه رمضان به واحدهای صنفی، اغذیه ‌فروشی ‌ها و  مطبخ‌ خانه ‌ها توصیه شده است که اقدام به پخت و پز نکرده و حرمت این ماه را حفظ کنند گفت: اگر فردی به هر دلیلی یا عذر شرعی نمی ‌تواند روزه بگیرد لزومی ندارد که به صورت علنی اقدام به روزه‌ خواری کرده و سبب تجری و حرمت‌ شکنی در ماه رمضان شود.

وی تصریح کرد: با افرادی که در شهر آمل عمداً مرتکب روزه‌ خواری علنی و به قصد حرمت ‌شکنی ماه مبارک رمضان شوند برخورد قاطع  و جدی می شود.

طالبی با اشاره به ضرورت خدمت رسانی مضاعف به مردم در ماه مبارک رمضان افزود: خدمت به مردم و روزه داران در ماه مبارک رمضان از اجر و پاداش مضاعفی برخوردار است به همین خاطر همه باید در جهت خدمت به مردم بکوشند.

 دادستان آمل با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خدا و خودسازی می باشد ادامه داد: هر ساله با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان آمار جرم و جنایت به شدت کاهش می‌ یابد که بیانگر وجود معنویت در مردم است.

وی خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان بسیاری از نهادهای خیریه و خیران فعال ‌تر شده و برای کمک به همنوع به ویژه آزادی زندانیانی که تمکن مالی ندارند تلاش های شایسته ای صورت می دهند.

طالبی با بیان اینکه به اماکن نیروی انتظامی شهرستان آمل دستور اکید داده شد که به صاحبان اماکنی که اقدام به پخت و پز می کنند برخورد شود تصریح کرد: به غیر از واحدهایی که مجوز قانونی فعالیت در این ماه را از ارگان‌های ذیربط اخذ کردند، مراکز پذیرایی که غیرقانونی فعالیت کنند پلمپ شده و اعمال قانون می ‌شوند و پروانه کسبی آنان ضبط  خواهد شد.

دادستان آمل در مورد رعایت حجاب و عفاف در فصل گرم سال اذعان داشت: در مورد حجاب و عفاف و رعایت آن در جامعه تذکر لسانی سرلوحه کارمان بوده و با برخورد قانونی با بی‌ حرمتی‌ ها نمی ‌گذاریم شئونات اسلامی در جامعه خدشه ‌دار شود.

طالبی با تاکید اینکه با توجه به برقراری حقوق شهروندی باید همه مردم در برقراری امنیت سهیم باشند، گفت: مردم باید در برقراری امنیت دست مسئولان را بگیرند البته امنیت، آرامش و راحتی جامعه به خودشان بازمی ‌گردد و آنها شهد شیرینش را می‌ چشند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0