سی و هفتمین دوره جشنواره دانش آموزي هنرهاي نمایش مازندران به ميزباني آمل
10 اردیبهشت 1398 ، دیدگاه 0
سی و هفتمین دوره جشنواره دانش آموزی هنرهای نمایشی مازندران با حضور رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش و عسکری نیکزاد مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در مجتمع فرهنگی و هنری ولی عصر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آمل برگزارشد.
کمال آنلاین ؛ درآیین گشایش این جشنواره رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت : دیدگاه این نهاد جدایی میان آموزش و تربیت نیست. من بیش از آن که معاون آموزش ابتدایی وزارت باشم معاون تربیت در آموزش ابتدایی هستم و تربیت نیاز به تدبیر و برنامه ریزی دارد.
رضوان حکیم زاده افزود: امیدوارم تربیت تمام ساخته‌ای که سند تحول بنیادین بر آن تاکید دارد در همه کلاس‌ها و مدارس ما جاری شود زیرا سال هاست که از تقویت صرف بعد شناختی رنج می بریم و اجازه ندادیم ساحت هنری و زیبایی شناختی فرصت و مجال خودنمایی پیدا کند.
وی ادامه داد، هنر صدای روح آدمی است و کمک می‌کند تا انسان بهتر مفاهیم را دریافت کرده و رفتار خود را نهادینه کند، پس هنر ظرفیت عظیمی است و باید از بسترهای مختلف هنر استفاده کنیم.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد، من خوشحالم که نگاه‌ها در معاونت پرورشی نسبت به مقوله هنر تغییر و بسط پیدا کرده است، و باید فاصله میان آموزش و پرورش را کاهش داده و حذف شود و نقش تربیتی فقط وظیفه مربی پرورشی نیست بلکه همه ارکان مدرسه از مدیر و معلمان دروس مختلف دراین مورد وظیفه دارند.
رقابت ۲۱ اثر استانی برای راه یابی به مرحله کشوری
معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش شهرستان آمل گفت، بیش از ۶۰ اثر از شهرهای مختلف استان به دبیرخانه سی وهفتمین جشنواره هنرهای نمایش دانش آموزی مازندران ارسال شد که درنهایت ۲۱ اثر برتر جواز حضور در مرحله استانی را کسب کردند.
علی رضا قاسم زاده افزود: آثار پذیرفته شده از ۲۱۵ دانش آموز در مرحله استانی این جشنواره در رشته‌های" نمایش صحنه و نمایش عروسکی" در دو بخش دختران و پسران به روی صحنه می‌رود.
وی ادامه داد، خوشبختانه آثار ارائه شده در مرحله استانی در این دوره در مقایسه با دوره‌های گذشته جشنواره از نظر کمی و کیفی روبه پیشرفت بوده و نشان از توجه و اهتمام مدارس و ادارات آموزش و پرورش به مقوله فرهنگی وهنری دانش آموزان علاقمند است.
معاون پرورشی و تربیتی آموزش و پرورش آمل یادآورشد، که تیم‌های اول دختر در مقاطع متوسطه اول و دوم و پسران نیز در مقاطع اول و دوم جواز حضور در مرحله کشوری این جشنواره که تابستان امسال برگزار خواهد شد، کسب خواهند کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0