لايروبي رودخانه ها و انهار زراعي بايد در دستور کار مديران قرارگیرد
7 اردیبهشت 1398 ، دیدگاه 0
فرماندار ویژه آمل : : با متخلفينی که حريم رودخانه ها را رعايت نکرده و نسبت به ساخت وساز در اين مکانها اقدام نمودند با همکاري دستگاه قضاء وانتظامي برخورد جدي صورت می گیرد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در جلسه مديريت بحراناظهار داشت : باتوجه به سيل اخير که در کشور به وقوع پيوست و همچنين بارش اخير باران در شهرستان آمل که با مديريت اعضاء مديريت بحران توانستيم جلوي خطرات احتمالي و سيلاب شديد را گرفته تا خسارات جدي به شهروندان محترم آملي وارد نگردد .

وی افزود : لايروبي رودخانه ها و انهار زراعي بايد در دستور کار مديران مربوطه شهرستان قرار گیرد تا بتوانيم با لايروبي کردن از ايجاد سيلاب هاي شديد در آينده جلوگيري نمائيم .

وی یادآورشد :  : با متخلفينی که حريم رودخانه ها را رعايت نکرده و نسبت به ساخت وساز در اين مکانها اقدام نمودند با همکاري دستگاه قضاء وانتظامي برخورد جدي صورت می گیرد .

فرماندار ویژه آمل تاکید کرد : طبق مصوبات شوراي تأمين 3 دستگاه امور آب ، شهرداري و اداره ثبت متولي بازگشايي حريم رودخانه و انهار مي باشند ورودخانه هاي گرمرود و آلشرود نياز به لايروبي دارند که حالت کمربندي حفاظ امنيتي براي شهرستان هستند .

رسولی خاطرنشان کرد : همه دستگاهها به کمک هم بيايند و جلوي هرگونه خسارت را بگيرند وبا اراده اي قوي با متخلفان و متجاوزان حريم رودخانه ها و انهار زراعي برخورد قانوني انجام گردد .

علی طالبي دادستان آمل افزود : مديران بايد در اسرع وقت نسبت به پاکسازي حريم رودخانه ها و انهار اقدامات لازم را انجام داده وبا متخلفين و افرادي که نسبت به انسداد مسير رودخانه ها وانهار اقدام نمودند و ساخت وساز انجام داده اند برخورد قانوني انجام دهند .

وی افزود : باتوجه به سيل اخير که در کشور پديد آمده و خسارات جاني و مالي به هموطنانمان وارد نموده بايد نسبت به لايروبي انهار و رودخانه ها توسط دستگاههاي ذيربط انجام گردد و همچنين مصوبات جلسات مديريت بحران توسط دستگاههاي مربوطه انجام گردد تا شاهد اينگونه بلايا نباشيم .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0