پرداخت 29 میلیارد ریالی تسهیلات مشاغل خانگی در آمل
7 اردیبهشت 1398 ، دیدگاه 0
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل با اشاره به شعار سال و نقش کارگران در تحقق آن گفت: کارگران یکی از اصلی‌ترین بخش‌های چرخه تولید کشور هستند و نقش اصلی را در تحقق شعار سال که همان رونق تولید است، بر عهده دارند.

مهندس ولی اله چلابی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل در گفتگوی اختصاصی با کمال آنلاین بمناسبت هفته کار و کارگر گفت: کارگران از مهمترین اقشار جامعه هستند و این هفته فرصت مغتنمی برای کرامت این قشر زحمتکش و عرصه کار و تولید است.

وی با اشاره به شعار سال و نقش کارگران در تحقق آن گفت: کارگران یکی از اصلی‌ترین بخش‌های چرخه تولید کشور هستند و نقش اصلی را در تحقق شعار سال که همان رونق تولید است، بر عهده دارند.

وی درخصوص اقدامات صورت گرفته اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل در خصوص دادن تسهیلات اشتغالزایی در روستاهای آمل ادامه داد: درسال 97 تسهیلات اشتغال روستایی 230.329 میلیارد ریال بوده  که 50درصد بیشتر از اعتبارات شهرستان جذب شد و 272 نفر اشتغال مستقیم  ایجاد کرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل عنوان داشت: تسهیلات اشتغال فراگیر 503.665 میلیارد ریال است که برای 498 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرد.

چلابی از پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی 29 میلیارد ریال  در سال 97 خبرداد.

وی تاکید کرد: در سال 97 نسبت به سال 96 با کاهش شکایات در حوزه روابط کار، 2500 شکایت ثبت شده داشتیم که از تلاش واحد بازرسی کار و روابط کار در ترویج و آموزش و مشاوره روابط کار به کارگران و کارفرمایان این اتفاق افتاده که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان آمل ۵ شهرک صنعتی وجود دارد گفت: خوشبختانه با تعاملات بسیارخوبی که در شهرستان آمل وجود دارد تمام سعی و تلاش مدیران شهرستانی بر این است که بتوانیم ضمن حفظ اشتغال موجود در امر تولید گامهای را برداریم.

وی به برنامه های هفته کار وکارگر شهرستان آمل اشاره کرد وگفت: برگزاری آئین عطرافشانی گلزار شهدا، بازدید از کارگاه های ساختمانی و اهدای گل به کارگران، حضور اعضای ستاد و جمعی از کارگران در نماز جمعه، برگزاری جشن هفته کار و کارگر در شرکت ها، دیدار با خانواده شهدای کارگری و جانبازان، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی، برگزاری همایش کارگران در تالار اریکه آریایی و... می باشد.

 رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل یادآورشد: در برگزاری هرچه باشکوهتر هفته کار وکارگر فرمانداری ویژه آمل، شهرداری ها، خانه کارگر، انجمن صنفی کارگران ساختمانی، انجمن صنفی کارفرمایان و تشکل های کارگری در سطح شهرستان همکاری دارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0