اهدای اعضای جوان مرگ مغزی آملی به 10 بیمار زندگی بخشید
28 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
مرحوم حاج جواد مسلمی جوان 42 ساله آملی در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و بنا به وصیت او و موافقت خانواده اش، حدود 16 عضو بدن او شامل کلیه، کبد، قلب، ریه ها، روده و دیگر نسوج قابل استفاده به بیماران نیازمند اهداء و پیوند زده شد.

کمال آنلاین  - مرحوم حاج جواد مسلمی جوان 42 ساله آملی در سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شد و بنا به وصیت او و موافقت خانواده اش، حدود 16 عضو بدن او شامل کلیه، کبد، قلب، ریه ها، روده و دیگر نسوج قابل استفاده به بیماران نیازمند اهداء و پیوند زده شد.

ماندگار مسلمی پدر این مرحوم با اشاره به اینکه اقدام اهدای عضو به درخواست و وصیت همیشگی مرحوم جواد به خانواده بوده که درصورت وقوع حادثه یا تصادف، اعضای قابل استفاده به بیماران نیازمند اهداء شود، گفت: خوشحال هستیم که با وجود تصمیم سخت درچنین شرایطی، باعث نجات به چندین بیمار شدیم و احساس می کنیم که این امر بهترین باقیات و صالحات برای مرحوم جواد خواهد شد.

وی افزود: با این اقدام اکنون احساس می کنم که همچنان فرزندم زنده است و دیگر ناراحت نیستم.

درهمین حال رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل نیز گفت که این نخستین اهدای عضو سال98 در شهرستان آمل بوده که اعضای کامل توسط مرحوم جواد مسلمی جوان مرگ مغزی شده به بیماران نیازمند اهداء شده است.

دکتر فرامز اکبری افزود: خوشبختانه نگاه و فرهنگ اهدای عضو در سال های اخیر با درک درست شهروندان برای نجات و زندگی بخشیدن به بیمارانی که نیازمند به پیوند اعضا هستند، رو به امیدواری است.

اعضای 14 بیمار مرگ مغزی شده پارسال در مازندران به بیماران نیازمند اهداء شد.

بنا برآمارهای رسمی اعلام شده از دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تاکنون حدود 45 هزار نفر در این استان کارت اهدای عضو دریافت کردند.

بیش از 2 هزار و 700 بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور وجود دارد که روزانه 7 تا 10 بیمار به علت نبود اعضاء مناسب فوت می‌کنند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0