زنگ همدلی در مدارس سراسر استان مازندران
25 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به طرح «سیل مهربانیِ هم‌کلاسی‌ها» از زنگ همدلی در مدارس سراسر استان خبر داد:

کمال آنلاین ؛ به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، «عسکری نیکزاد» با اشاره به ضرورت همدردی با دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده گفت: زنگ همدلی در مدارس سراسر استان رأس ساعت 10 صبح چهارشنبه 28 فروردین به صدا در خواهد آمد و دانش‌آموزان کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را در طرح ملی «سیل مهربانی هم‌کلاسی‌ها» اهدا خواهند کرد.

وی ضمن اظهارهمدردی با مردم عزیز ایران در سیل‌های اخیر،  گفت: حفظ وفاق و همدلی به‌ویژه در هنگامه مشکلات، جزء اصول اولیه پیشینیان ما و از مبانی مورد تأکید در فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی سیل در استان‌های مختلف، شاهد بودیم مردم بسیاری از استان‌های درگیر در سیلاب به‌رغم اینکه خود در شرایط بدی بودند، اما کمک به سایر استان‌ها را فراموش نکردند و این‌ها مایه فخر و مباهات است. 

وی درخصوص کمک آموزش و پرورش به استان‌های سیل‌زده نیز گفت: با توجه به عمق و گستره خرابی‌ها، وزارت آموزش و پرورش قدرت مانور کمی دارد چون تنها در مازندران بیش از یکصد واحد آموزشی خسارت دید، دانش‌آموزان بسیاری منازل و حتی کتاب‌های درسی و ملزومات آموزشی خود را نیز از دست دادند .

نیکزاد همچنین با ذکر این نکته که آموزش و پرورش ظرفیت بالایی  برای کمک به هم‌نوعان خود دارد توضیح داد: ستاد هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی شامل «سازمان دانش‌آموزی»، «بسیج دانش‌آموزی»، «اتحادیه انجمن‌های اسلامی» و «هلال احمر»،که در کارهای میدانی و مهارتی همواره جلودار است برنامه‌ای با عنوان «سیل مهربانی هم‌کلاسی‌ها» در دست اجرا دارد.

وی خاطرنشان کرد:  این برنامه رأس ساعت 10 صبح همزمان با سراسر کشور در تمام مدارس استان اجرا خواهد شد و فضایی ایجاد کردیم که هر مدرسه به یک پایگاه همدلی تبدیل شود و موج کمک‌های دانش‌آموزان با این طرح ملی برای دانش‌آموزان و مردم مناطق سیل‌زده، ساماندهی شود. 

این مقام مسئول به برنامه‌های متعدد دیگر بعد از جمع‌آوری و  ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی  اشاره کرد و گفت: ساماندهی و اجرای طرح اردوهای جهادی با حضور نیروهای اداری، فرهنگیان داوطلب و اعضای فعال تشکل‌ها در دست اجرا است و نیروهای اداری داوطلب، امکان حضور را دارند اما  فرهنگیان و اعضای دواطلب تشکل‌ها نیز پس از پایان سال تحصیلی در این اردوها شرکت خواهند کرد و با توجه به اینکه آثار تخریب بسیار وسیع است ما نیز احساس می‌کنیم باید  به اندازه خودمان در بازسازی گامی برداریم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0