سیل اخیر بیش از 8 میلیارد تومان به شبکه های توزیع برق مازندران خسارت زد
25 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
شهابی با اعلام اینکه شبکه های برق مازندران قدمت ۲۵ ساله داشته و نیاز به مقاوم سازی دارند، از بدهی ۶۰ میلیارد تومانی شرکت توزیع برق به پیمانکاران خبر داد.
مهندس قاسم شهابی مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران در نشست خبری ستاد باز سازی مناطق سیل زده مازندران با اصحاب رسانه گفت: برای مقاوم سازی و پایداری شبکه های آسیب دیده نیاز به ۲۲ میلیارد تومان اعتبارداریم.
 
طلب شرکت توزیع برق مازندران از تمام مشرکین ۸۶میلیارد تومان و بدهی این شرکت به پیمانکاران حدود ۶۰ میلیارد تومان است.
 
کارکنان شرکت توزیع برق باتلاش برای رفع مشکلات و برق دار کردن شبکه تمام همت خودرا به کار بستند

شهابی با اعلام اینکه شبکه های برق مازندران قدمت ۲۵ ساله داشته و نیاز به مقاوم سازی دارند، از بدهی ۶۰ میلیارد تومانی شرکت توزیع برق به پیمانکاران خبر داد.

وی به تقدیر از همکاران حاضر در سیل اخیر اشاره کرد و یادآور شد: بعد از عادی شدن شرایط، لیست همکاران درگیر در حوادث تهیه و تک تک شان مورد تقدیر قرار گرفتند.

شهابی اضافه کرد: ۲۰۰ همکار بازنشسته شرکت نیز اعلام آمادگی کردند تا در حوادث غیرمترقبه کنارمان باشند و تجارب شان را در اختیار قرار دهند.

شهابی ادامه داد: در مجموع تا روز هفتم سیل برق همه روستاها بجز یک روستا قطع بود و در مجموع بیش از ۵۰۰ اصله تیر برق شکست و برآورد خسارت چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان در این بخش بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران یادآور شد: در مجموع هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خسارت مستقیم به تأسیسات برق وارد شده است که شامل شکستگی تیر، قطع شبکه‌ها و غیره است.

وی افزود: ۲۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا شبکه‌های برق را به صورت پایدار درآوریم تا در حوادث کمتر دچار خسارات شویم.

شهابی با اظهار اینکه ۴۵ میلیارد تومان برای مقاوم سازی شبکه‌های برق پیشنهاد شده است گفت: تاکنون فقط پنج میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه بالادستی و نیروگاه دچار مشکل نشدیم و خسارت در حوزه پست برق نیز رفع شده است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0