انجام 1732 عملیات اطفاء و امداد و نجات در سال 97
22 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
نذیری بیان کرد: ۱۳۶۳ مورد ماموریت در داخل محدوده ی شهری و ۲۳۰ مورد در خارج از محدوده ی شهری و ۱۳۹ مورد در روستاهای انجام شده است.

کمال آنلاین  به گزارش روابط عمومی سازمان، حسین نذیری رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با بیان عملکرد ۱۲ ماهه این سازمان در سال ۱۳۹۷ گفت: واحد عملیات این سازمان ۱۷۳۲ ماموریت در بخش های اطفای حریق و امداد و نجات را انجام داده اند که از میان ماموریت ها ۷۲۶ مورد مربوط به اطفای حریق و ۱۰۰۶ مورد مربوط به امداد و نجات بوده است.

نذیری با اشاره به اینکه حریق منزل مسکونی با ۱۴۳ مورد بیشترین و حریق انبار با ۴ مورد کمترین آمار آتش سوزی را شامل می شود، گرفتن حیوانات موزی با ۲۸۶ مورد بیشترین و برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع با یک مورد کمترین آمار امداد و نجات را به خود اختصاص داده است.

نذیری بیان کرد: ۱۳۶۳ مورد ماموریت در داخل محدوده ی شهری و ۲۳۰ مورد در خارج از محدوده ی شهری و ۱۳۹ مورد در روستاهای انجام شده است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل خاطرنشان کرد: نیروهای عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آمل در ایام پر ترافیک ایام چهارشنبه سوری، روزهای پایانی سال و همچنین در ایام نوروز و... به صورت آماده باش و با استقرار خودروهای سنگین اطفایی و امدادی در مناطق پر خطر و پر تردد به شهروندان و مسافران خدمات رسانی می کنند.

وی همچنین از کمک رسانی آتش نشانان آمل به سیل زدگان مازندران و گلستان خبرداد وگفت: گروه آتش نشانان آمل به همراه گروه اعزامی شهرداری آمل در تاریخ های چهارم، پنجم و ششم فروردین 98 برای کمک به مردم سیل زده مازندران و گلستان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه درکنار انجام عملیات اطفاء و امداد و نجات، آموزش در سرلوحه کاری این سازمان قرار دارد ادامه داد که خوشبختانه با انجام آموزش های ممتد در مدارس و کارخانجات اتفاقات ناگواری که بعضا بر اثر سهل انگاری صورت می گیرد جلوگیری کنیم.

وی به اقدامات صورت گرفته در واحد آموزش سازمان از قبیل دادن آموزش در 80 مدرسه و مهدهای کودک، دادن آموزش به  10583 نفر از دانش آموزان، بازدید 2492 نفر از دانش آموزان مدارس آمل از سازمان و بازدید از قسمت های مختلف سازمان، برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت همکاران سازمان از قبیل: دوره اطفا حریق و نجات در ساختمان های بلند 70 نفر، دوره مواد خطرناک ( تشخیص و شناخت مواد خطرناک ) 70 نفر، دوره نشست گاز کلر در زمان وقوع حوادث 40 نفر، دوره سیستم اعلام حریق 40 نفر، برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت استانداری به میزبانی این سازمان درسه مرحله برای 200 نفر، برگزاری کلاس آموزش عمومی و صدور گواهینامه برای 1 نفر، برگزاری کلاس آموزش تکمیلی و صدور گواهینامه 100 ساعته برای 16 نفر، برگزاری دوره آموزش مهارت فنی و صدور گواهینامه برای 11 نفر، برگزاری 2 دوره کلاس آموزشی دانش آموزان سازمان برای 39 نفر، برگزاری کلاس آموزشی برای 28 جایگاه داران سوخت و صدور گواهینامه باحضور 201 نفر، برگزاری کلاس آموزش نمایندگی ایران خودرو برای 10 نفر، برگزاری کلاس آموزشی برای 46 نفر از کارکنان کاله و برگزاری کلاس آموزشی برای کارکنان شرکت نفت تحت عنوان دوره ایمنی و آتش نشانی برای 10 نفر اشاره کرد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل به حضور این سازمان در مسابقات عملیات آبرسانی و عملیات ترکیبی آتش نشانان کشور که در یزد برگزار شد اشاره کرد و عنوان داشت: تیم آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل در قسمت عملیات آبرسانی مقام پنجم را کسب کرد و در مجموع از ۳۰ تیم شرکت کننده در این دوره از مسابقات تیم آتش نشانی و خدمات ایمنی آمل مقام هفتم را به خود اختصاص داد.

نذیری به برگزاری نخستین دوره ی مسابقات فوتسال و والیبال کارکنان شهرداری و سازمان های وابسته شهرداری آمل که با حضور مسئولین محترم شهرداری صورت گرفت خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات تیم آتش نشانی و خدمات ایمنی آمل مقام اول در فوتسال و والیبال را کسب کرد.

وی درپایان از شهردارآمل ، اعضای شورای اسلامی شهر ، هیئت مدیره ، شورای سازمان وپرسنل سخت کوش وپرتلاش درجهت حمایت درراستای اجرای برنامها واهداف این سازمان قدردانی وتشکر کرد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0