همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران برای کمک رسانی به سیل زدگان
22 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران هم به صورت جدی در امور سیل زدگان مازندران و هم به صورت استان معین برای سیل زدگان گلستان وارد شد و امکانات این اداره کل در این عرصه بسیج شد.

بابل- خبرنگار کمال آنلاین : حجت‌الاسلام ناصر شکریان مدیرکل تبلیغات استان مازندران در مصاحبه با هفته نامه آوای کمال در خصوص کمک رسانی به مناطق سیل‌زده مازندران و گلستان افزود: بعد از فرمان مقام معظم رهبری در خصوص کمک فوری برای سیل‌ زدگان شمال کشور، این فرمان مقام معظم رهبری بعد از آن صادر شد که مشخص شد دستگاه های اجرایی آنچنان که باید پای کار برای امداد رسانی به سیل زدگان نبودند.

وی افزود: حجت‌الاسلام قمی نماینده مقام معظم رهبری و ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کشور بلافاصله به عنوان نخستین مسوول کشوری در مناطق سیل زده حضور پیدا کرد با دستور صریح ایشان امکانات و ظرفیت سازمان تبلیغات اسلامی در ایام نوروز برای این امر پای کار آمد و اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران بلافاصله با دو اقدام وارد شد.

 حجت الاسلام شکریان ادامه داد: با تشکیل قرارگاهی متشکل از کانون مداحان، نمایندگان گروه های تبلیغی جهادی، نماینده هیات های مذهبی و دیگر مجموعه های مردمی حوزه دینی از مناطق سیل‌زده دیدن شد.

وی گفت:پس از شکل گیری این قرارگاه نخستین کار اعزام مجموعه های مردمی برای امداد رسانی به سیل زدگان و دومین آن جمع آوری و ارسال اقلام مورد نیاز مردم سیل زده بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران اظهارداشت: سازمان تبلیغات اسلامی در کنار کار اجرایی بلافاصله با اعزام روحانیان و مجموعه های فرهنگی مذهبی مردمی برای امدادرسانی به سیل زدگان اقدام کرد.

وی گفت: پس از اعزام روحانیون گروه های تبلیغی جهادی با توجه به این که ۱۳ گروه تبلیغی در سطح استان فعالیت می کنند،  از شهرهای مختلف استان به مناطق سیل زده مازندران و گلستان اعزام شدند، مردم احساس کردند که روحانیت در مواقع سخت در ایام تعطیلات عید در کنار مردم است و وقتی مردم سیل زده عید ندارند، روحانیون هم در کنار آن ها هستند.

حجت الاسلام شکریان افزود: مقر اصلی این قرارگاه در شهرستان سیمرغ قرار گرفت. جلسه ویژه روسای ادارات تبلیغات اسلامی مازندران در شهرستان سیمرغ تشکیل شد تا به صورت عینی وضعیت سیل زدگان مورد بررسی و مشاهده قرار گیرد و همه ظرفیت پای کار بیاید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران ادامه داد: اداره کل تبلیغات اسلامی مازندران هم به صورت جدی در امور سیل زدگان مازندران و هم به صورت استان معین برای سیل زدگان گلستان وارد شد و امکانات این اداره کل در این عرصه بسیج شد.

وی با بیان این که امامان جماعت مساجد و فعالان فرهنگی مذهبی وارد عرصه جمع آوری کمکهای مردمی و ارسال به مناطق سیل زده وارد شدند گفت: دیداری که بنده به اتفاق آیت اله توکل نماینده مجلس خبرگان و امام جمعه بابل از مناطق سیل زده سیمرغ داشتیم این دو بزرگوار با دیدن عمق فاجعه، به صورت جدی وارد شدند.

حجت الاسلام شکریان افزود: خوشبختانه اتفاقات خوبی برای مردم سیل زده مازندران و گلستان رقم خورد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0