اهمّیّت و ضرورت اجرای دقیق سند تحوّل بنیادین
20 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
محمدعلی جوادی بورا ضمن تأکید بر ضرورت و اهمیت اجرای دقیق سند تحوّل بنیادین گفت: شایسته است تمام همکاران فرهنگی به مبانی، چیستی و چرایی این سند دست یابند.

کمال آنلاین ؛ به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، «جوادی بورا» در ادامه افزود: سند تحوّل بنیادین آموزش و پرورش به‌عنوان یک برنامه راهبردیِ آموزش و پرورش تا افق 1404 است و طی دو برنامه توسعه ششم و هفتم باید اجرا گردد.

معاون آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت: جهت‌گیری چرخش‌های پیشنهادی سند تحوّل، برای حرکت از وضع موجود به وضع مطلوب و تبدیل نهاد فعلی به نهادی است که وظیفه و رسالت اصلی آن «بستر سازی برای دست‌یابی به مراتبی از حیات طیّبه در تمام ابعاد» است.

وی افزود: از ده چرخشی که در این سند ارائه شد، یکی از مهم‌ترین چرخش‌ها، تبدیل آموزش و پرورش از یک نهاد آموزشی به یک نهاد فرهنگی، اجتماعی و مولّد سرمایه انسانی است.   

دبیر شورای هماهنگی و اجرایی سند تحوّل استان در ادامه خاطرنشان کرد: طرحِ اجرای سند تحوّل در طول برنامه ششم پس از پیشنهادهای اصلاحی معاونت‌ها، سازمان‌ها و بررسی آن در کارگروه زیرنظام‌ها از سطح وزارت‌خانه تا اداره‌کل، نهایی شد.

وی همچنین گفت: تا پایان فروردین تعداد «377» برنامه از این برنامه اجرایی، به تفکیک شش زیرنظام به همراه برنامه حوزه ستادی سال 98  به اداره‌کل آموزش و پرورش استان ابلاغ خواهد شد. 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0