حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان توسط موقوفات موجب رونق تولیدِ علم و کارآفرینی می‌شود
8 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه استفاده از طرح‌های دانش‌بنیان در اراضی موقوفات موجب اشتغالزایی و افزایش تولید می‌شود، گفت: حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان توسط موقوفات موجب رونق تولیدِ علم و کارآفرینی می‌شود.

کمال آنلاین ، به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «رونق تولید» اظهار کرد: نامگذاری سالها نباید تنها در حد شعار باقی بماند و همه ما وظیفه داریم نسبت به آن اقدام عملی داشته باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران نقش وقف در اقتصاد مقاومتی و رونق تولید را مهم و غیرقابل انکار دانست و افزود: بهترین کمک به تولید ملی وقف است و وقف عامل حفظ اموال و دارایی می‌شود.

حیدری با اشاره به اینکه وقف دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه علم، تولید، کارآفرینی، اقتصاد، فرهنگ و... است، تصریح کرد: استفاده از طرح‌های دانش‌بنیان در اراضی موقوفات موجب اشتغالزایی و افزایش تولید می‌شود که در شرایط کنونی جامعه می‌تواند نقش مهمی در خودکفایی محصولات غذایی و صنعتی کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان توسط موقوفات موجب رونق تولید علم و کارآفرینی می‌شود، خاطرنشان کرد: سیاست سازمان اوقاف و امور خیریه حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در راستای افزایش بهره‌وری موقوفات، تولید علم، اشتغالزایی و بکارگیری نیروهای متخصص و جوان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از وجود ۲۸ هزار رقبه کشاورزی در استان خبر داد و گفت: بیشتر این اراضی در اجاره کشاورزان است و در قالب زمین‌های شالیزاری، باغ مرکبات، باغ کیوی و... مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که با بکارگیری طرح‌های دانش‌بنیان از این اراضی می‌شود در جهت تولید بیشتر و هدفمند بهره‌گیری کرد.

حیدری با اشاره به برنامه‌های اوقاف مازندران برای حمایت از رونق تولید در سال جاری، بیان کرد: سرمایه‌گذاری در رقبات کشاورزی با بهره‌گیری از طرح‌های نوین دانش‌بنیان توسط نخبگان این حوزه، ایجاد گلخانه‌های هیدورپنیک، ایجاد دامداری و دامپروری با هزار رأس گاو از برنامه‌ها و اقدامات پیش‌روی اوقاف مازندران در سال جاری است.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0