آغاز ثبت نام داوطلبان ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از 19 فروردین
8 فروردين 1398 ، دیدگاه 0
اسفندیار نظری با اشاره به جایگاه مهم مدارس خاص گفت: آزمون ورودی مدارس «استعدادهای درخشان» و «نمونه‌دولتی» رأس ساعت 9 صبح روز جمعه 31 خرداد همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.

کمال آنلاین ، به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، نظری در ادامه افزود: براساس تبصره 5 ماده 16 آیین‌نامه آموزشی دوره دوم متوسطه مصوَّب شورای عالی آموزش و پرورش، هر سال برای ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی دوره متوسطه دوم، یعنی از پایه نهم به دهم، آزمون ورودی برگزار می‌شود و فرآیند آزمون از طرح سوال و اجرا تا تصحیح و اعلام نتایج به‌عهده وزارت آموزش و پرورش است.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان سال آخر مدارس استعدادهای درخشان متوسطه اول، بدون آزمون به پایه دهم راه پیدا می‌کنند، اما برای تکمیل ظرفیتِ مدارس متوسطه دوم سمپاد، که در مازندران حدود 550 نفر است، این آزمون برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان پایه نهم مدارس سراسر استان که 39 هزار و 375 نفر هستند در 32 شهرستان و منطقه، در صورت تمایل می‌توانند اقدام به ثبت‌نام در آزمون مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان کنند، توضیح داد: زمان ثبت نام از 19 تا 26 فروردین ماه است که احتمالاً سه روز تمدید خواهد شد.     

نظری در خصوص نحوه ثبت نام نیز گفت: نام‌نویسی در آزمون مدارس نمونه دولتی و تکمیل ظرفیت استعدادهای درخشان، تنها از طریق سامانه «azmoon.medu.ir» انجام می‌شود و وجه ثبت نام که مبلغ 18 هزار تومان است نیز تنها باید از طریق درگاه اینترنتی پرداخت شود.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در ادامه تأکید کرد: علاوه بر شرکت در این آزمون و کسب امتیاز لازم، دانش‌آموزان باید در هدایت تحصیلی نیز جوازِ ورود به رشته انتخابی را کسب کرده باشند ضمن اینکه برای آزمون تکمیل ظرفیتِ استعدادهای درخشان، معدل سالانه پایه هشتم، باید 19 باشد همچنین معدل‌کل پایه نهم دانش‌آموز برای ورود به «نمونه دولتی» و «استعدادهای درخشان»، باید 17 باشد و در صورتی‌که دانش‌آموز این شرایط را احراز نکند، قبولی وی در آزمون نیز «کأن لم یکن» خواهد شد.

اسفندیار نظری در پایان خاطرنشان کرد: استان مازندران 20 مدرسه متوسطه دوم استعدادهای درخشان دارد که 4 هزار و 538 دانش‌آموز دختر و پسر در این مدارس مشغول به تحصیل هستند و 38 مدرسه نمونه دولتی دارد که حدود 7 هزار و پانصد دانش‌آموز دختر و پسر در این مدارس مشغول به تحصیل هستند ضمن اینکه این مدارس از نظر کیفی نیز درصدر قرار دارند و هرساله در آزمون‌هایی چون کنکور، المپیاد و سایر رقابت‌های علمی و پژوهشی رتبه‌های برتر کشوری و حتی جهانی را به خود اختصاص می‌دهند. 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0