پرداخت سود سهام عدالت کارمندان تا پایان فروردین ۹۸
28 اسفند 1397 ، دیدگاه 0
عسگر توکلی رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت گفت: سود سهام عدالت مشمولان دستگاه های اجرایی پس از واریز سود شرکت های عامل تا پایان فروردین واریز می شود.

ساری - خبرنگار کمال آنلاین - عسگر توکلی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به وجود حدود 50 میلیون سهام‌دار سهام عدالت در کشور و ۲میلیون و ۴۰۰هزار سهام‌دار قطعی سهام عدالت در مازندران، اظهار کرد: به لحاظ تعداد جمعیت مازندران از جایگاه ویژه‌ای در این زمینه برخوردار است.

این مسئول افزود: 60 درصد سهام‌داران هنوز سردرگم هستند و نمی‌دانند اظلاعاتی در مورد مراجعه به دفاتر مربوط ندارند ولی دفاتر سهام عدالت متعهد هستند در حالی‌که سازمان خصوصی‌سازی دفتری در تمام شهرها ندارد. 

ور تعداد ثبت نامی ها برای سهام عدالت در مازندران در سال‌های 91 و 92 را دو میلیون و 600 هزار نفر اعلام  کرد که به‌دلیل مغایرت و ناهماهنگی سازمان خصوصی‌سازی در ارسال مدارک تنها ثبت‌نام 2  میلیون و 400 هزار نفر قطعی شده و بقیه در حال پیگیری است. 

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت اضافه کرد: اینکه حدود 50 میلیون نفر در کشور از توزیع ثروت ملی برخوردار شوند و سهام‌دار سهام عدالت شوند کار بزرگی است، در واقع ۴۰ درصد اقتصاد کشور دست مردم بوده که این سهام‌ها تحت شرکت‌های بورسی و غیربورسی است.

توکلی تصریح کرد: موضوع دیگر در زمینه آزادسازی سهام عدالت است که برای همه سهام‌داران چه آنانی که از سال 85 و چه از سال 92 قرار است اجرایی شود درحالی‌که براساس قانون باید هر سهام‌دار 10 سال فرصت داشته باشند، سؤال اینجاست این شاخص برچه اساسی است؟

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت اظهار کرد: امروزه بسیاری از چالش‌های اجتماعی و فرهنگی نداشتن تمکن مالی برای بحث بیمه در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی است که در این زمینه طرح مهر دانا در حال اجرا است.

توکلی ادامه داد: این طرح شامل اعطای تسهیلات بدون کارمزد و ضامن برای سهام‌داران سهام عدالت و سایر اقشار جامعه است که باید به دفاتر سهام عدالت در سطح کشور مراجعه کنند.

وی بیان کرد: مهم‌ترین ویژگی این طرح پوشش بیمه حوادث است که فرد می‌تواند تا سقف دو میلیون و 500هزار تومان از مزایای بیمه بهره‌مند می‌شود.

 رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت از جمله مزایای این طرح را اینگونه اعلام کرد که فرد برای بیمه و همچنین دریافت تسهیلات اصلا به بانک مراجعه نمی‌کند و تمامی فرآیند دریافت تسهیلات و بیمه در کمتر از یک ساعت قابل انجام است که از اهمیت بسزایی برخوردار است.

این مسؤول یادآور شد: این طرح در بهمن ماه امسال در چند دستگاه اجرایی استان مازندران به‌صورت پایلوت اجرا شده و درحال حاضر شرکت‌های سهام عدالت درحال فروش هستند که در صرف وقت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 توکلی با اشاره به پرداخت سود سال 96 سهام عدالت روستاییان، افزود: در حال حاضر سود سهام عدالت کارگران ساختمانی و زنان سرپرست خانواده در حال واریز است و پس از آن نوبت به کارمندان و بازنشستگان می‌رسد.

وی بیان کرد: براساس همین روال سود سهام عدالت سال 97 سهام‌داران از نیمه دوم سال آینده بین سهام‌داران توزیع خواهد شد.

رئیس هیأت مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت با اعلام اینکه یک روستایی یا فرد مسن به سامانه دسترسی ندارد، اظهار کرد: بحث اعلام شماره حساب شبا مشکلاتی را برای سهام‌داران ایجاد کرد به‌طوری‌که برخی از سهام‌داران دو سال است سودی دریافت نکردند و حتی برخی نمی‌دانند باید شماره حساب شبا را اعلام کنند.

توکلی افزود: موضوع دیگر اینکه سهام‌داران باید برای دریافت سود 75هزار تومانی یا کمتر برای افتتاح حساب در بانک و اعلام شماره حساب شبا مبلغ 50هزار تومان پرداخت می‌کردند که مشکلاتی را برای سهام‌داران به دنبال داشت.

رئیس هیات مدیره اتحادیه کشوری تعاونی‌های سهام عدالت با بیان اینکه افرادی که شماره حساب شبای خود را اعلام نکردند فرصت دارد و سریع‌تر باید اعلام کنند، اظهار کرد: باتوجه به آزادسازی سهام عدالت ثبت‌نام جدید در این زمینه نداریم.

توکلی خاطرنشان کرد: سازمان خصوصی‌سازی چهار سال هیچ پاسخی از میزان سود دریافتی مردم هیچ صورت حسابی را شرکت‌های سرمایه‌پذیر ارسال نکرده و همچنین مدت قرارداد 10 ساله این سازمان نیز به پایان رسیده این مسائل را مطرح کردیم که ازطریق دیوان عدالت درحال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه سود سهام عدالت متوفیان نیز قابل پیگیری است، گفت: وراث با در دست داشتن گواهی انحصار وراثت می‌توانند نسبت به پیگیری آن اقدام کنند.

عسکر توکلی در پایان گفت : سازمان خصوصی سازی برخی از شرکت های سودده پتروشیمی, پالایشگاه ها وبخشی از سهام بانک ملت را از این اتحادیه گرفته است وشرکت های زیان دهی مثل آب وخاک وشرکت های کاغذی را به این اتحادیه تحمیل کرده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0