٧ کیلومتر دیگر از پروژه چهار خطه محور هراز افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
27 اسفند 1397 ، دیدگاه 0
با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هفت کیلومتر از محور هراز چهارخطه شد و زیر بار ترافیک رفت.

کمال آنلاین ؛ در آستانه نوروز ٩٨ یک منطقه از پروژه چهار خطه کردن محور هراز، عصر دوشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی زیر بار ترافیک رفت.

٧ کیلومتر دیگر از پروژه چهار خطه محور هراز از منطقه پارک جنگلی آمل تا تونل و بالادست با اعتباری بالغ بر ۵٣۰ میلیارد ریال با تأمین اعتبار از محل اعتبارات ملی، توسط محمد اسلامی وزیر راه شهرسازی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در کیلومتر ۵٧ محدوده ناندل به طول ٢.۵ کیلومتر شامل یک دستگاه تونل و جاده می‌باشد و ۴.۵ کیلومتر محدوده پارک جنگلی تا تقاطع چلاو است.

مجموع مسافت جاده هراز ۱٨۱ کیلومتر است که ۱۰۵ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد و تاکنون با احتساب ٧ کیلومتر جدید حدود ۶۶ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی مازندران چهار خطه شد.

محمد اسلامی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح هفت کیلومتر از محور چهارخطه هراز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۸۰۰ کیلومتر از محورهای کشور دو یا چهاربانده شد اظهار داشت: سال آینده ۳۰۰ کیلومتر آزادراه در کشور ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه چهار نقطه دیگر از محور هراز که باند دوم آن تکمیل شده و شامل پل و تونل است به طول ۹ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است گفت: امیدواریم باقی مانده مسیر که شامل سه پل بزرگ است و سال قبل کلنگ زنی شد تکمیل شود.

وزیر راه و شهرسازی با اظهار اینکه سه پل بزرگ باقی مانده در مسیر ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد افزود: امیدواریم با پشتیبانی لازم صورت گیرد و طبق زمابندی این پروژه که مدت قرارداد اجرای آن ۳۰ ماه است تکمیل شود.

وی گفت: در سال آینده نیز ۱۰ کیلومتر از پل و تونل و جاده در محور هراز ساخت و چهاربانده می‌شود و تمام تلاش وزارت راه این است که مردم از جاده ایمن بهره مند شوند.

اسلامی درباره تأمین اعتبارات گفت: حجم پروژه‌ها با اعتبارات انطباق ندارد و تلاش داریم با شیوه‌های گوناگون مسائل مالی پروژه‌ها را حل کنیم تا پروژه‌های حیاتی اجرایی شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره خط آهن برقی تهران – آمل گفت: دو پروژه شامل راه آهن پردیس – لاریجان – آمل و قطار معمولی کم سرعت مطرح بوده است اما قطار سریع السیر مدنظر دولت است تا در مدت ۲۰ دقیقه مسیر تهران – شمال را طی کند و این قطار در امتداد خط، مسیر ساحلی را به هم متصل کند.

وی گفت: در حال حاضر مطالعات اجرای خط راه آهن سریع السیر در حال انجام است و در تلاش هستیم تا قطار پرسرعت را به صورت ویژه پیگیری کنیم و این طرح جزو پروژه‌های ملی و دارای اولویت است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار راهدار در ایام نوروز از مردم خواست تا در رانندگی از شتاب پرهیز کنند و از تعطیلات نوروز با رانندگی صحیح لذت برند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش بینی افزایش سفرهای نوروزی تصریح کرد: امیدواریم مردم امسال سفرهای خوبی درپیش داشته باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0