همایش استانی تجلیل از فعالان عرصه تربیت مدارس برگزار شد + عکس
14 اسفند 1397 ، دیدگاه 0
همایش استانی تجلیل از فعالان عرصه تربیت مدارس با حضور خرم سرپرست دفتر امور مجلس، عسگری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، شعبانی معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران و جمعی از فعالان عرصه تربیت آموزش و پرورش استان مازندران در مجتمع اهل بیت (ع) ساری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ساری ، همایش استانی تجلیل از فعالان عرصه تربیت مدارس با حضور خرم سرپرست دفتر امور مجلس، عسگری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، شعبانی معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران و جمعی از فعالان عرصه تربیت آموزش و پرورش استان مازندران در مجتمع اهل بیت (ع) ساری برگزار شد.

حوزه تربیتی و فرهنگی امروز مازندران جایگاه خوبی در کشور دارد.

شعبانی معاون پرورشی آموزش و پرورش مازندران ضمن تشکر و قدردانی از فعالان عرصه تربیت که در عرصه پسا مدرن و امروزی و عصری که همه چیز بر دنیای ارزش ها و پیچیدگی ها غلبه می کند، با انرژی مضاعف در حال فعالیت هستند گفت: خوشبختانه با تلاش مربیان و معاونان محترم حوزه تربیتی و فرهنگی امروز مازندران جایگاه خوبی در کشور دارد.

وی با اشاره به ۱۷۱۰ شهید دانش آموز و ۳۰۰ شهید حوزه فرهنگی که مردانه ایستادگی کردند گفت: مسئولیت سنگینی برای ادامه راهشان بر دوش ما نهادند.

فلسفه شکل گیری امور تربیتی حفظ اصولی بود که حضرت امام ترتیب داده بوده اند.

وی با بیان اینکه هدف از انقلاب ما تلاش و پرورش در حوزه ارزش های انسانی و انسان بودن می باشد افزود: فلسفه شکل گیری امور تربیتی حفظ اصولی بود که حضرت امام ترتیب داده بوده اند.

این مسئول خطا در نگرش ها و عملکرد را از جمله اشتباهات استراتژیک در حوزه آموزش و پرورش برشمرد و افزود: اگر مدرسه ای نماد تربیتی را رعایت یا اجرا نکند باید به حال آن مدیر و مدرسه تاسف خورد.

وی تاکید کرد: عناصر تربیتی را به اجرای چند مسابقه و فعلیت هنری ندانیم.

محمد شعبانی مهم ترین مشکل در حوزه پرورش را نگرش در این بخش دانست و یادآور شد: مدیری که در حوزه تربیتی و فرهنگی تلاش می کند و گام بر می دارد موفق خواهد بود.

معاون پرورشی مازندران مبنای سند تحول بنیادین مدراس را مهندسی فرهنگی عنوان و خاطر نشان کرد: ما زمانی می توانیم در اداره، مدرسه و آموزشگاه موفق باشیم که مجموعه ای از عوامل در کنار هم قرار گیرند که از عناصر تربیتی در جهت موفقیت بهره مند شوند.

مهم ترین عنصر تربیت در مدارس معلم است

این مسئول با بیان اینکه مهم ترین عنصر تربیت در مدارس معلم است گفت: بهمین دلیل در سند تحول بنیادین از معلم به عنوان مربی یاد می کنند.

شعبانی افزود: وقتی عناصر تربیتی را بروز کنیم و معلم در کنار دانش آموز قرار گیرد حتما گام هایی برای پیشرفت و موفقیت برداشته می شود.

وی در پایان صحبت هایش خاطر نشان کرد: مازندران در بخش های هنری، فرهنگی و قرآنی مسابقات کشوری همیشه خوش درخشیده است.

در این مراسم از 26 نفر از فعالان حوزه تربیتی و فرهنگی استان تجلیل شد. این فعالان در بخش های مختلف شامل اعضای دبیرخانه ملی همیار مشاور مستقر در مازندران، معاونین پرورشی پیشکسوت شهرستان ها، مربیان بررتر تشکل های فرهنگی آموزش و پرورش، مربیان آزاد سرود، و والدین برتر بودند.

همچنین در همایش از فعالان حوزه خیرین فرهنگی و پرورشی استان، مدارس برتر در فعالیت فرهنگی، نیروهای اداری دارای فعالیت و اقدامات فرهنگی برجسته تجلیل شد.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0