درآمد گیاهان دارویی از نفت بیشتر است
12 اسفند 1397 ، دیدگاه 0
مدیر جهاد کشاورزی آمل با تاکید بر لزوم کشت گیاهان دارویی یادآور شد گیاهان دارویی می توانند با کمی مراقبت در اراضی شیب دار و دیم تولید شوند.

کمال آنلاین ؛ به گزارش روابط عمومی سید حسین اسلامی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان این خبر گفت : باتوجه به شرایط اقلیمی ،آب و هوایی که در کشور وجود دارد میتوان گونه های گیاهان دارویی مختلفی در کشور تولید کرد ودرآمد آن حتی از نفت بیشتر باشد .

مدیر جهاد کشاورزی آمل با تاکید بر لزوم کشت گیاهان دارویی یادآور شد گیاهان دارویی می توانند با کمی مراقبت در اراضی شیب دار و دیم تولید شوند.

وی افزود:در سالهای اخیر استفاده از گیاهان دارویی به دلیل اثبات اثرات مفید آن ،ارزان بودن ،کم بودن اثرات جانبی و همچنین ساز گار بودن با محیط زیست روز به روز در حال افزایش است ومصرف گیاهان دارویی برای درمان بسیاری از بیماریها مناسب است .در خصوص رویکرد جامعه به گیاهان دارویی تصریح کرد:عوارض جانبی فراوان داروهای شیمیایی برای درمان بیماریهای مزمن از جمله آسم،دیابت و روماتیسم،فشار خون از دلایل گرایش مردم به گیاهان دارویی است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان و کشاورزان فرصت های خوبی دارد و گیاهان دارویی در بازار جهانی با اقبال عمومی مواجه است.

وی در پایان ادامه داد: گیاهان دارویی به عنوان ذخایر و گنجینه های ژنتیکی می تواند بزرگترین ثروت ملی برای استان باشد که 19گونه شناخته شده در استان وجود دارد و سهم شهرستان آمل در تولید گیاهان دارویی 50هکتارمی باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0