دومین مرکز حمایت از کودکان کار مازندران درآمل افتتاح شد
12 اسفند 1397 ، دیدگاه 0
دومین مرکز حمایت از کودکان کار مازندران با حضور معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی استان مازندران و جمعی از مسئلان استانی و شهرستان در آمل افتتاح شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ، دومین مرکز حمایت از کودکان کار مازندران با حضور معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، مدیرکل بهزیستی استان مازندران  و جمعی از مسئلان استانی و شهرستان در آمل افتتاح شد

سعید آرام مدیرکل بهزیستی استان مازندران در این افتتاحیه با بیان اینکه هدف ما گسترش این مراکز در سطح استان است افزود: کودک باید کودگی کند و با استفاده از دستگاه حمایتی توانمد سازی را انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه آسیب هایی که اتفاق می افتد را پیشگیری کنیم، گفت: فرصت گذراندن کودکی را فراهم کنیم و این مرکز در آمل بعد از ساری دومین مرکزی است که افتتاح می شود و امیدواریم در غرب استان این مهم را انجام دهیم.

آرام با بیان اینکه تکدی کری از لحاظ اجتماعی چهره خوبی ندارد، گفت: این مراکز کمک می کند تا این اسی ها را کاهش دهیم و فرصت مناسب را که کودکان دچار مشکل هستند این فرصت را فراهم کنیم و در این مراکز فرصت ارتقا و رشد برای این کودکان فراهم می شود.

حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور بابیان اینکه خیلی از کشورها سرمایه گذاری ها را روی کودکان انجام می دهند، گفت:هرچه کودک توانمند باشد کشور بهتر پیشرفت می کند زیرا هر کودک به جا مانده یک فرصت ار دست رفته است.

وی با اشاره به اینکه مطالعه های که انجام دادیم بیش از ۹۷ درصد بچه های کار با خانواده به سر می برند، افزود: کودکان کار به دلیل مشکل مالی و فقر خانواده ها کودکان به خیابان رجوع می کنند.

وی با ابیان اینکه با یک بررسی کارشناسانه و روانشناسی می توان از این کار جلوگیری کرد: افزود: سیاست سازمان کودک محور و خانواده محور است و باید به سمت مثبت برویم تا به سمت کاهش حضور کودک در خیابان کمک کنیم.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به راه اندازی مرکز کودکان کار اظهار کرد: این مراکز یک کار تخصصی است و کسانی که این مراکز را انجام میدهند افراد متخصص هستند و وظیفه ما حمایت از این مراکز است.

لازم بذکراست این مرکز با هدف کنترل آسیب های اجتماعی با رویکرد توانمند سازی کودکان راه اندازی و برای کاهش ساعات حضور ساعات کودکان در خیابان تلاش می کند. در این مرکز افراد زیر 18 سال پذیرش می شوند و در اجرای برنامه کاهش آسیب در خیابان و کاهش پرهیز خشم کار خواهند کرد.

ساختمان مرکز حمایت از کودکان درآمل بنام صبح رویش توسط سرکارخانم ربابه رضاخان وقف حمایت از کودکان به بهزیستی آمل اهدا شد

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0