طرح آرامش بهاری در 28 امامزاده و بقعه متبرکه آمل برگزار می شود
1 اسفند 1397 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل افزود: این طرح در راستای عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی، از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام محمد هادی بهرامی رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل  افزود: این طرح در راستای عمل به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی، از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرا می شود.

وی افزود: بیشترین سفر و مسافرت در کشور ما در ایام نوروز انجام می شود به همین دلیل طرح فرهنگی آرامش بهاری در اولویت کاری قرار گرفته است.

وی تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف را از دیگر اهداف اجرای طرح آرامش بهاری دانست و افزود: در این ایام وقف های خوبی توسط مردم خیراندیش کشور انجام می شود که بعضی از آنان مسافرینی هستند که برای استراحت به این بقاع مراجعه کرده با دستاوردها و خیرات وقف آشنا شده و وقف را انجام داده و در شهرستان خودشان آن را ثبت می کنند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با بیان اینکه این طرح از ۲۸ اسفند ماه آغاز شده و تا پایان روز ۱۵ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت، گفت: پاسخگویی به مسائل شرعی با حضور روحانیون از دیگر اهداف و ترویج سبک زندگی اسلامی در امامزادگان مورد توجه است.

وی با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در ۲۸ بقعه متبرکه آمل، گفت: در ۵ بقعه شاخص (امام زاده ابراهیم، امام زاده عبداله، بقعه ناصرالحق، تکیه امامزاده معصوم و ابوالفضلی اوجی آباد) خیمه معرفت در طرح راه اندازی می شود که شامل غرفه کودک، مشاوره، قرآن بخوان و جایزه بگیر، ایستگاه وقف و دیگر امور می باشد.

حجت الاسلام بهرامی از آمادگی بعضی از امام زادگان جهت اسکان مسافران نوروزی خبرداد وگفت: آستانه امام زاده عبداله دارای 115 اتاق و ۴۰ سوئیت، ابوالفضلی اوجی آباد ۲۰ سوئیت و امام حسن لهاش ۱۰ اتاق، امام زاده یحیی گنگرج کلا سوییت دارد و دارای امکانات می باشد‌.

وی یادآور شد: مراسم تحویل سال نو در بقاع متبرکه به صورت ویژه در ۵ بقعه شاخص برگزار خواهد شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0