لزوم کنترل افزایش قیمت هایادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
1 اسفند 1397 ، دیدگاه 0
کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش آن از جمله امور مهم و اساسی است که ضرورت دارد دولت، مجلس و قوه قضاییه با برنامه ریزی و عزم جدی در راستای تحقق آن تلاش نمایند.

کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش آن از جمله امور مهم و اساسی است که ضرورت دارد دولت، مجلس و قوه قضاییه با برنامه ریزی و عزم جدی در راستای تحقق آن تلاش نمایند.

نیاز می رود توجه ویژه ای صورت پذیرد تا از افزایش بی رویه قیمت ها در کشور جلوگیری گردد و روز به روز شاهد بالارفتن قیمت کالاهای مختلف نباشیم.

این افزایش قیمت ها همزمان با رشد بی سابقه قیمت ارز در کشور شده بود که قیمت ارز به خصوص دلار کاهش پیدا نمود اما هنوز شاهد حفظ گرانی در کالاها، اجناس، موادغذایی و دیگر اقلام هستیم که متاسفانه در بخشی از کالاها هنوز شاهد می باشیم قیمت ها افزایش نیز پیدا می نماید که واقعا باید از مسئولان و دست اندرکاران پرسید چاره کار چیست؟

تقاضای بازار با توجه به گرانی ها کاهش پیدا کرده و مردم توان ندارند تا همه خواسته های مورد نیاز خود را خریداری کنند و به ضروریات روی آورده اند.

امروز مردم ما مشکلات و دغدغه هایی دارند که نیازمند آن هستیم فکری برای بهبود وضعیت معیشتی صورت پذیرد تا شاهد ارتقای روحیه امید و رضایت مندی در مردم باشیم و مهم تر آنکه در آستانه روزهای پایانی سال هم قرار داریم.

مسئولان و دست اندرکاران وظیفه جدی و اساسی برعهده دارند که باید با برنامه ریزی دقیق و سازمان دهی شده، زمینه توسعه اقتصادی کشور، مهار افزایش قیمت ها و مدیریت صحیح بازار را صورت دهند که نیاز می رود نسبت به ترمیم برنامه های اقتصادی خود اقدام نمایند و رویکردها و استراتژی ها نیز در این مسیر تغییر اصولی پذیرد.

مردم ما در روز 22 بهمن امسال باری دیگر همچون همیشه نشان دادند پای آرمان های انقلاب اسلامی محکم و استوار ایستاده اند و تحریم ها و مشکلات اقتصادی تاثیری در اراده آنان نسبت به ارزش های نظام اسلامی ندارد.

مردم ما مثل دیگر ایام و برنامه های در طول سال های انقلاب اسلامی، وظیفه خود را به خوبی نشان دادند و اینک وظیفه مسئولین است تا با تحرک و برنامه بهتر همراه با اقدام عملی شایسته، در مسیر بهبود اوضاع اقتصادی و تامین معیشت مردم قدم بردارند که ضرورتی مهم و اساسی است.

امید می رود تا پایان سال شاهد بهبود وضعیت اقتصادی کشور و تزریق روحیه نشاط و شادابی روزافزون در میان مردم عزیز کشورمان باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0