معرفی 52 طرح مشاغل خانگی به بانک های عامل در شهرستان آمل
30 بهمن 1397 ، دیدگاه 0
مهندس ولی اله چلابی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان آمل گفت: مشاغل خانگی جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ مهندس ولی اله چلابی رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان آمل گفت: مشاغل خانگی جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد.

وی با بیان اینکه نظارت در امر مشاغل خانگی نسبت به سنوات گذشته قانونمندانه تر و جدی‌تر صورت می‌گیرد ادامه داد: درگذشته  افرادی که وام مشاغل خانگی گرفتند در مسیر انحراف رفتند و به سمت اشتغال حرکت نکردند.

 چلابی تاکید کرد: بعضی ها شاید به دنبال این باشند وام بگیرند و اقساط دهند اما اشتغالی ایجاد نکنند اما باید کسی که وام مشاغل خانگی گرفت، اشتغال و تولید ایجاد نماید.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل عنوان داشت: تعهدات اشتغال باید خودش را نشان دهد و همه ما حکم نظارتی داریم و دست به دست هم دهیم و آمارها را کنترل نماییم که وظیفمان دبیری کارگروه اشتغال شهرستان است.

چلابی تاکید کرد: کسب و کار و مشاغل خانگی یکی از زمینه ‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد و از جمله راهکارهای مناسب برای توسعه اشتغال های خرد و متوسط به ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند.

وی با اشاره به اینکه 52 طرح مشاغل خانگی به بانک های عامل در شهرستان آمل معرفی شدند خاطرنشان کرد : این طرح ها عبارتند از اداره صنعت، معدن و تجارت آمل با 11 طرح اشتغالزایی برای37 نفر، اداره ورزش وجوانان آمل با 3 طرح اشتغالزایی برای 9 نفر، مدیریت جهاد کشاورزی آمل با 28 طرح و اشتغالزایی برای 177 نفر، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل با 9 طرح و اشتغالزایی برای22 نفر بوده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0