ضرورت حمایت عملی از تولید داخلی یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
22 بهمن 1397 ، دیدگاه 0
امروز صنایع ما به حمایت های بیشتری نیاز دارند تا بتوانند مجموعه خود را حفظ کرده و با توان لازم به ادامه فعالیت های خود بپردازند که یک نیاز مهم و اساسی در شرایط کنونی می باشد و تا می توانیم باید تلاش کنیم هیچ واحد تولیدی از فعالیت باز نماند.

سال 1397 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از تولید داخلی نام گذاری شده است که ضرورت دارد توجه ویژه و نگاه شایسته ای نسبت به حمایت از صنایع و تولیدات داخل کشور وجود داشته باشد.

نیاز است مسئولان کشور به بررسی بپردازند تا ببیند چه میزانی توانستند در راستای حمایت از تولید داخلی گام بردارند و در مسیر تحقق شعار سال 1397 پیشگام باشند.

ضرورت دارد مسئولان از ظرفیتها و فرصتهای موجود به منظور حمایت عملی از تولید داخلی بهره گیری نمایند و تلاش کنند تا دغدغه ها و مشکلات موجود برای صنعتگران را حل کنند.

امروز صنایع ما به حمایت های بیشتری نیاز دارند تا بتوانند مجموعه خود را حفظ کرده و با توان لازم به ادامه فعالیت های خود بپردازند که یک نیاز مهم و اساسی در شرایط کنونی می باشد و تا می توانیم باید تلاش کنیم هیچ واحد تولیدی از فعالیت باز نماند.

نیاز است تا بانکها همکاری خوبی با واحدهای تولیدی داشته و به نوعی یاریگر آنان در مسیر باشند و به هر طریقی بتوانند راهگشای مشکلات آنان در حوزه مالی بوده و کمک کار شوند.

همه باید تلاش کنند تا واحدهای تولیدی سرپا بایستند نه اینکه نظاره گر باشیم این واحدها یکی پس از دیگری تعطیل گردند که نیاز است بانکها با درک اهمیت حفظ صنایع تولیدی، همراه بوده و از تعطیلی واحدها خودداری نمایند که یک ضرورت است.

واقف هستیم شرایط کنونی کشور شرایط راحتی نیست که تولیدکنندگان به راحتی بتوانند به فعالیت بپردازند و همین شرایط سخت باید با با تدابیر ارزنده و حمایت های عملی مسئولان بهبود بخشیده شود تا صنعت روی پای خود استوار و محکم بایستد.

حمایت از تولید و کارآفرین داخلی و پرهیز از خرید و وارد نمودن کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند گامی اساسی برای حمایت از تولید داخلی و کمک به امر اشتغال و سرمایه گذاری در کشور است.

دستگاه قضایی حمایت های خوبی از واحدهای تولیدی در راستای پویایی صنعت دارد که پشتیبان و کمک کار واحدهای فعال هستند و امید می رود این رویکرد به بهترین نحو ممکن استمرار داشته باشد.

مجلس شورای اسلامی نیز باید وارد شود و قوانین دست و پاگیر را حذف نموده و از فرصت قانون گذاری به منظور بهبود شرایط کسب و کار برای واحدهای تولید داخلی استفاده نماید که این همراهی می تواند اثربخشی ویژه ای صورت دهد.

ثبات در بازار ارز نیز از جمله امور مهم و اساسی برای حمایت از تولید داخلی است که ثبات موجود در بازار می تواند به واحدهای تولیدی برای بهبود شرایط کمک ویژه ای نماید.

تامین نقدینگی نیز با اعطای تسهیلات ویژه به واحدهای تولیدی میسر خواهد شد که تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی و اقدام عملی شایسته است.

در پایان امید می رود مسئولان از فرصت های موجود برای بهبود شرایط واحدهای تولیدی استفاده نمایند تا شاهد اقتدار صنعت باشیم.

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0