جشنواره تجارب برتر مدیران مدارس برگزار می‌شود
14 بهمن 1397 ، دیدگاه 0
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اعلام این خبر گفت: جشنواره تجارب موفق و برتر مدیران و معاونان مدارس آغاز شده و مدیران و معاونان تمامی مدارس استان مازندران می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «اسفندیار نظری» در نشست کارگاهی سرگروه‌های مدیران متوسطه دوم نظری که در راستای برنامه دبیرخانه راهبردی کشور صبح امروز در بابلسر برگزار شد، اظهار کرد: چرخه مدیریت و رهبری 6 ویژگی دارد که شامل توجه، شناخت، قدردانی، مشارکت، باورکردن و فراهم ساختن زمینه موفقیت است.

وی با بیان اینکه مدیریت در سازمان های امروزی با مدیریت در سازمان های گذشته متفاوت است، افزود: ویژگی سازمان‌های جدید شکل گیری آنها بر مبنای یادگیری است که اتفاقاً کلیدواژه سند تحول بنیادین نیز براساس همین مهم پایه‌ریزی شده و برآن تأکید می‌کند. امروز مدیرانی موفق هستند که همواره در حال یادگیری باشند و مهارت های جدید کسب کنند.

این مسئول با بیان اینکه سازمان‌ها برای اینکه خود را حفظ کنند باید از قالب‌های سنتی خارج شوند، تصریح کرد: امروزه محیط به شدت در حال تغییر است و سازمان ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. از این رو به جای تغییر مدیران باید شرایط را برای اجرایی کردن مدیریت تغییر و ایجاد حالت مطلوب فراهم سازیم.

معاون آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: برای مثال مدیران مدارس ما باید چالش‌های استقرار پایه دوازدهم را بررسی کرده و از امروز برای سال آینده برنامه‌ریزی کنند. از امروز باید تصمیم بگیریم برای سال آینده برنامه‌هایمان را براساس شعار پروژه مهر یعنی «کیفیت بخشی، توانمندسازی و مدرسه کارآفرین» قرار دهیم.

نظری با بیان اینکه نگاه وزارت آموزش و پرورش بر مدرسه‌محوری است، خاطرنشان کرد: مدیران ما باید دارای مهارت انسانی بوده و توانایی و قدرت کار کردن با مردم و انجام کار به وسیله آنها را داشته باشند. همچنین آنها باید دارای مهارت‌های فنی و ادراکی باشند و توانایی حل مشکلات و درک مسائل و مشکلات مدرسه و دانش‌آموزان را داشته باشند.

وی با اشاره به برخی ویژگی های مهم مدیران گفت: مدیران باید عقاید قوی داشته باشند، به دقت به سخنان افراد گوش کنند، پرسش‌های خوب مطرح کنند، قدرشناس باشند، افراد شکست خورده را ببخشند، لجباز نباشند، و نقاط ضعف و کاستی‌ها را شناسایی کنند. در این صورت می‌توانند در مدرسه تحول ایجاد کنند و راه آن نیز لزوم تغییر است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه در همین راستا هرساله جشنواره تجارب برتر مدیران برگزار می‌شود، گفت: جشنواره تجارب موفق و برتر مدیران و معاونان مدارس آغاز شده و مدیران و معاونان تمامی مدارس استان مازندران می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند. مهلت ارسال آثار تا 15 اسفند سال‌جاری است و برگزیدگان آن در استان مازندران فروردین 98 انتخاب شده و به مرحله کشوری راه می‌یابند.

وی با بیان اینکه این جشنواره راهی برای شناسایی توانمندی مدیران است، افزود: استقرار نظام یاددهی- یادگیری، توانمندسازی کارکنان، و توسعه مشارکت کارکنان و دانش آموزان در مدرسه از محورهای این جشنواره است و تجربیات ارائه شده باید دارای خلاقیت و ابتکار باشد و به صورت کوتاه، رسا، روشن، قابل فهم و مرتبط با محتوای تجربه ارائه شود.

شایان ذکر است در این نشست، از پوستر جشنواره تجارب برتر مدیران سال 97 رونمایی شد. 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0