تفاهم‌نامه عضوگیری شاخه دانش‌آموزی سمن‌ها به تأیید استاندار مازندران رسید
14 بهمن 1397 ، دیدگاه 0
تفاهم‌نامه عضوگیری شاخه دانش‌آموزی سمن‌ها به تأیید استاندار مازندران رسیده و پوستر آن نیز توسط استاندار مازندران و مدیرکل آموزش و پرورش استان رونمایی شد.

کمال آنلاین ؛ به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ در پایان مراسم جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی که صبح امروز در مدرسه حضرت زینب (س) مرکز استان برگزار شد، این تفاهم‌نامه امضاء و به تأیید استاندار مازندران رسید، فرم‌های عضویت در میان دانش آموزان توزیع شد و دانش‌آموزان با مشخص ساختن موضوع سمن به عضویت در سمن‌ها درآمدند.   

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران در حاشیه این آیین گفت: با توجه به نقش ارزنده مردم در نظام مردم‌سالار دینی و در راستای اهداف سند تحول در تربیت چندساحتی و متوازن و تأکیدهای استاندار مازندران برای استفاده از ظرفیت سمن‌ها به عنوان نهادهای مدنی ،شاخه دانش‌آموزی سمن‌ها از امروز شروع به عضوگیری می‌کند.

«محمد شعبانی» با بیان اینکه امیدواریم در مرحله نخست 100 هزار دانش‌آموز به عضویت افتخاری سمن‌ها درآمده و از خدمات آنها استفاده کنند، افزود: شیوه‌نامه اجرایی این فعالیت پس از صرف چند صد نفرساعت کار کارشناسی و با مشارکت سمن‌های فعال، استانداری،کارشناسان آموزش و پرورش و صاحب‌نظران تدوین و به شهرستان‌ها و مناطق استان ارسال شد.

وی با بیان اینکه در این مرحله حدود۲۰۰ سمن فعال واجد شرایط فعالیت در بخش دانش‌آموزی اعلام آمادگی کردند که لیست‌شان پس از تأیید استانداری ارسال شده است، تصریح کرد: محورهای فعالیت شاخه دانش‌آموزی سمن‌ها شامل مواردی همچون فرهنگی و اجتماعی، بهداشت و سلامت، محیط زیست، ورزشی، حقوق شهروندی، فرهنگ بومی و گردشگری، فعالیت‌های قرآنی و مذهبی و حقوق شهروندی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: فعالیت سمن‌ها در درون مدرسه با لحاظ مقررات آموزشی و پرورشی و  در خارج مدرسه در قالب قواعد اردویی و درنظر گرفتن حساسیت‌های تربیتی دانش‌آموزان به صورت کاملا داوطلبانه و رضایت کتبی اولیاء خواهد بود.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0