گرامیداشت سی وهفتمین سالگرد حماسه اسلامی مردمی آمل بصورت مردمی برگزارشود
27 دی 1397 ، دیدگاه 1
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل ع برای بزرگداشت حماسه مردمی اسلامی مردم آمل دردانشگاه فرهنگیان وبا حضور کلیه اعضا برگزارشد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل ع برای بزرگداشت حماسه مردمی  اسلامی مردم آمل دردانشگاه فرهنگیان وبا حضور کلیه اعضا برگزارشد .

سید جعفر رسولی، فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه بیش از 90 برنامه در هفته ششم بهمن اجرا خواهدشد، گفت: مردم همیشه در برگزاری برنامه های ششم بهمن نقش فعال و پویایی دارند

وی با اشاره به اینکه ششم بهمن شناسنامه ملی شهرستان آمل است، اظهار داشت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نزدیک است و باید دانست که موفقیت های کشور به برکت خون شهدا است.

فرماندار ویژه آمل تاکید کرد : خلق حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 توسط خود مردم صورت گرفت وباید کلیه مراسمات درتمام محلات شهر وروستاها ستادهای مردمی تشکیل شود .

سرهنگ بهروز عیسی زاده، فرماندره سپاه آمل با بیان اینکه میدان هفت تیر و تغییر نام آن به میدان شهدای مدافعان حرم باید به مرحله عملیاتی برسد، گفت: پیشنهاد می کنیم تا نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در طی چهل سال انقلاب اسلامی در آمل برگزار شود.

وی با اشاره به همیاری ادارات در این زمینه خاطرنشان کرد: در چند نقطه در سطح شهر این نمایشگاه برگزار شود تا مردم از دستاوردهای انقلاب آگاه شوند.

وی با اشاره به طرحی پیشنهادی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: به مناسبت چهلمین سال انقلاب در چهل محله امل طرح خدمت رسانی ادارات برگزار شود

سرهنگ عیسی زاده ادامه داد: در این طرح ادارات مختلف به عینه با مشکلات مختلف محله اشنا و رو در رو با مردم در جهت حل مشکلاتشان قدم بر میدارند

علی امانی دبیرستاد حماسه ششم بهمن آمل :  بیشترین تعداد برنامه ها در حوزه آموزش وپرورش است که از مهمترین آن، توزیع پرسش با موضوع روایتی از ششم بهمن با توزیع بیش از 10هزار نسخه از دانش آموزان، اجرای سرود هزارنفری دانش آموزان با موضوع ششم بهمن است.

وی افزود: برگزاری سومین جشنواره ملی هزارسنگر در رشته های مختلف فرهنگی و هنری، زنگ حماسه مردمی ششم بهمن در مدارس مازندران ونمادین در شهرستان آمل، برگزاری چندین مسابقات مهم ورزشی در سطح استانی وکشور درآمل، همایش شش هزار نفری پیاده روی خانوادگی به یاد حماسه سازان ششم بهمن سال60 از دیگر برنامه های محوری دراین شهرستان است.

دبیرستاد حماسه ششم بهمن آمل با اشاره به اینکه برخی دیگر از برنامه های فرهنگی و مناسبتی در موضوعات مختلف سیاسی، فرهنگی وهنری با هدف تبیین حماسه بزرگ ومردمی ششم بهمن در سطح ادارات، پایگاه های مقاومت بسیج و مردمی پیش بینی شده است، یادآورشد، آیین گرامیداشت سی وهفتمین سالگرد این حماسه شب ششم بهمن ماه با حضور مدیران ارشد کشوری واستانی در مصلای بزرگ قدس آمل برگزار خواهد شد.

امانی به رونمایی از 12 جلد کتاب از سوی محققان وحماسه سازان این واقعه مهم تاکنون اشاره کرد و پیشنهاد داد، که برای ماندگاری وانتقال درست این حماسه جاویدان ومردمی، ضروری است که با درخواست از آموزش وپرورش این حماسه در کتاب درسی دانش آموزان به عنوان درس حماسه ومقاومت مردم آمل گنجانده شود.

محمد رضا شیدفر رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان آمل هم دراین مراسم از اختصاص زمین 8هزار متری از سوی شهرداری برای ساخت موزه تخصصی شهدای ششم بهمن وجنگ تحمیلی در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: موزه فعلی شهدا درمقبره بنای تاریخی میربزرگ آمل واقع شده جوابگوی همه آثار شهدای شهرستان نیست ونبود برخی از آثارهای ارزشمند شهدا باعث دلخوری خانواده های آنان شده است.

وی ادامه داد، که در جلسه ای که هفته آینده با حضور فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران برگزار خواهد شد، در خصوص چگونگی ساخت موزه تخصصی شهدای آمل تصمیم گیری خواهد شد.

لازم بذکراست  گروهی از منافقان عضو اتحادیه کمونیست که قصد تصرف شمال ایران درابتدا شهرستان آمل را در طراحی وبرنامه ریزی خود داشتند،  در سحرگاه ششم بهمن سال 1360 از جنگل های آمل به این شهر حمله کردند.

مردم این شهرستان با ساخت بیش از هزارسنگر در مناطق مختلف شهری در مقابل آنان ایستادگی ودر کمتر ازیک نیم روز توطئه شوم آنان را خنثی و ناکام گذاشتند.

در این حماسه مردمی که روز ششم بهمن در تقویم رسمی کشور نیز ثبت شده است، بیش از41 نفر شهید و 120 تن هم مجروح شدند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. سعید زابلی

    سعید زابلی

    پیشاپیش روز حماسه ششم بهمن سال 60 را به عموم همشهریان عزیزم تبریک عرض نموده و یاد شهدااین روز مبارک را گرامی میداریم.