لزوم توسعه صادرات در مازندران یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
27 دی 1397 ، دیدگاه 0
حمایت از تولید ملی به عنوان یک اصل اساسی و مهم است که می بایست همواره از سوی مسئولان مورد توجه بوده و اقدامات مدون و سازمان دهی شده ای بدین منظور به کارگیری شود.

حمایت از تولید ملی به عنوان یک اصل اساسی و مهم است که می بایست همواره از سوی مسئولان مورد توجه بوده و اقدامات مدون و سازمان دهی شده ای بدین منظور به کارگیری شود.

هر میزانی بتوانیم تولیدات داخلی خود را تقویت کنیم به صورت مستقیم بر روی توسعه، اشتغال، فرهنگ و... اثرگذار خواهد بود و می تواند برکات و دستاوردهای بسیاری را به همراه داشته باشد.

یکی از عواملی که به پایداری تولید ملی کمک کرده و می تواند سرمایه ای پایدار و ارزشمند برای توسعه فعالیت های آنان باشد؛ ورود در بحث صادرات است که نیاز می رود از سوی تولیدکنندگان و مسئولان ما با جدیت پیگیری شود.

حضور در بازارهای جهانی به عنوان یکی از عوامل توسعه محسوب می شود و می تواند نقش بسزایی در ارتقای اقتصادی داشته باشد که ضرورت دارد نیازهای داخلی را به بهترین نحو ممکن تامین کرده و صادرات کالاها را با اهمیت والایی توجه نماییم تا به اهداف و برنامه های عالیه در این مسیر دست پیدا کنیم.

امروز کشور ما برای توسعه اقتصادی نیازمند پیشرفت در حوزه صادرات غیر نفتی است که هر میزانی می توانیم باید در این حوزه قدرتمند و اثربخش وارد شویم.

استان مازندران از جمله استان های پیشتاز در کشور می باشد که محصولات کشاورزی و بعضی دیگر از محصولات تولیدی این استان ظرفیت بی بدیلی برای صادرات و ورود در بازارهای جهانی دارد.

در سال های اخیر آنچنان که باید و شاید به مقوله صادرات در استان پرداخته نشده است که نیاز می رود مسئولان مازندران با بهره گیری از ظرفیت های تولیدکنندگان در این بخش ورودی جدی داشته باشند.

وجود سه بندر و فرودگاه، وجود راه آهن و دسترسی آسان دریایی به کشورهای حاشیه دریای خزر به عنوان بازارهای هدف صادراتی، فرصت خوبی برای صادرات محصولات تولیدی و شکوفایی اقتصادی این استان است که لزوم توجه ویژه برای صادرات تولیدات مازندران به این کشورها احساس می شود.

نیاز است ستادی با عنوان توسعه صادرات در استان مازندران تشکیل شود که به صورت مستمر پیگیر این امر بوده و نقش محوری را در راستای رفع مشکلات و معضلات صادرکنندگان استان ایفا نماید.

هماهنگی های لازم جهت اعطای تسهیلات و طرح ها و برنامه های تشویقی برای صادرکنندگان استان از جمله برنامه هایی است که احساس می شود باید ورود شایسته ای در این بخش داشته باشیم تا بتوانیم صادرات مازندران را به بالاترین سطح ممکن برسانیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0