برداشت شن و ماسه نیازمند اصلاح است/ تعطیلی ۲ معدن جاده هراز
20 دی 1397 ، دیدگاه 0
دادستان ساری، حفظ مسائل زیست محیطی را اولویت اصلی بیان کرد و گفت: راهکارهای برداشت شن و ماسه و معادن نیازمند اصلاح است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید یونس حسینی ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از معاون محور هراز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ارسال گزارش هایی درباره عدم رعایت مسائل زیست محیطی از سوی برخی معادن اظهار داشت: برخی از معادن در بستر رودخانه فعالیت دارند و برخی دیگر نیز مجوزهای قانونی را ندارند، از اینرو لازم شد با کارشناسان ادارات مربوطه از معادن جاده هراز بارزسی کنیم و تاکنون از پنج معدن بازرسی شده، دو مورد تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه چند معدن در زمینه راههای دسترسی و رمپ دچار مشکل هستند ادامه داد: برای رفع این مشکل مهلت لازم داده شد و به یکی از معادن یک ماه درباره نحوه برداشت مهلت داده شده است.

حسینی با تاکید بر رعایت مسائل زیست محیطی گفت: بیشتر معادن دارای مشکل زیست محیطی، مجوز، نحوه برداشت و غیره بوده اند و باید مسائل فراروی برطرف شود.

دادستان ساری با بیان اینکه در حوزه نظارت بر معادن تاحدودی ضعیف عمل می شود افزود: بالابودن حجم فعالیت ها و کمبودها سبب شده تاحدی نسبت به نظارت ضعیف عمل شود.

وی تصریح کرد: راهکار برداشت شن و ماسه و معدن باید اصلاح شود و ان معادنی که معیارهای لازم را رعایت نکنند پس از مهلت قانونی قطعا تعطیل می شود زیرا حفظ محیط زیست اولویت اول قرار دارد.

دادستان ساری از صبح امروز به اتفاق برخی از مسئولان منابع طبیعی، صنعت و معدن و آب منطقه ای و محیط زیست از معاون محور هراز بازدید کرده است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0