آزمایشگاه و کتابخانه دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی روستای درازان آمل افتتاح شد + عکس
8 دی 1397 ، دیدگاه 0
باحضور نماینده مردم آمل درمجلس، مدیرکل آموزش وپرورش مازندران، فرماندار و معاونین فرمانداری ویژه آمل، مدیرکل نوسازی مدارس مازندران، مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل، بخشدار مرکزی، رییس و اعضای شورای بخش مرکزی و مهمانان، آزمایشگاه و کتابخانه دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی روستای درازان بخش مرکزی آمل افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ باحضور نماینده مردم آمل درمجلس، مدیرکل آموزش وپرورش مازندران، فرماندار و معاونین فرمانداری ویژه آمل، مدیرکل نوسازی مدارس مازندران، مدیر و معاونین آموزش وپرورش آمل، بخشدار مرکزی، رییس و اعضای شورای بخش مرکزی و مهمانان، آزمایشگاه و کتابخانه دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی روستای درازان بخش مرکزی آمل افتتاح و به بهره برداری رسید.

دکتر عباس مرزبند مدیر آموزش و پرورش آمل در این مراسم گفت: آزمایشگاه و کتابخانه دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی روستای درازان آمل با پیگیری سرکارخانم عزیززاده و همکاران شان در مدت 2 ماه آماده شد.

 وی اشاره کرد: برای ساخت این دو مجموعه 1 میلیارد و 800 میلیون ریال در دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی و مبلغ 1 میلیارد و 300 میلیون ریال برای مدرسه شهید فلاحی هزینه شد.

مدیر آموزش و پرورش آمل خاطرنشان کرد: این فضا برای کمک به سطح آگاهی دانش آموزان اتفاق افتاد و باید این امکانات را در مدارس بیشتر کنیم.

مرزبند تصریح کرد: این بستر برای علوم آموزی طلیعه خوبی را نوید می دهد که امیدواریم تداوم پیدا کند و این شهرستان با کمبود فضا و تجهیزات آموزشی مواجه است و تعدادی از دانش آموزان در فضاهای آموزشی غیراستاندارد تحصیل می کنند.
وی با درخواست از خیرین برای کمک در رفع مشکلات، افزود: مدرسه 12 کلاسه ابتدایی شهیدپوریان کلاکسر هم رو به پایان است که در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.


دکتر عزت اله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس باقدردانی از توجه ویژه مدیرکل آموزش وپرورش مازندران نسبت به دستگاه تعلیم وتربیت شهرستان آمل گفت: آموزش وپرورش به لحاظ کمبود اعتبارات بیش از یک میلیون و200 هزارنفر مستقیم وغیرمستقیم در آموزش وپرورش مشغول به فعالیت هستند.

 وی ادامه داد: محیط کار باید وصل به آموزش وپژوهش باشد که درغیر اینصورت مراکز علمی دارای سکون خواهد بود وهمه جا باید به دنبال پژوهش برویم.

وی اشاره کرد: ضرورت دارد از تجارب دیگران استفاده کنیم و افتتاح چنین مراکزی را به فال نیک می گیریم که موجبات خیروبرکت را فراهم آوردند.

 نماینده مردم آمل درمجلس خاطرنشان کرد: کارهای مهمی درحوزه آموزش وپرورش انجام می شود که امیدواریم الگو باشد.

عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش وپرورش مازندران دراین مراسم با قدردانی از مدیریت دبیرستان سرکار خانم عزیززاده گفت: قرار باشد کشوری پیشرفت کند از مدارس است.

وی خاطرنشان کرد: رسالت آموزش وپرورش تربیت و بعد آموزش است که همه کمک کردند تا بتوانیم از آسیب ها عبورکنیم.

 مدیرکل آموزش وپرورش مازندران تاکید کرد: یادگیری زمانی حاصل می شود که علوم آزمایشگاهی و کتابخانه داشته باشیم و می توانیم در چنین مدرسه ای کار بزرگ انجام دهیم.

 نیکزاد اشاره کرد: دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل درمجلس همواره پیگیر امور هستند وکمک های ارزنده ای صورت می دهند که برکتی برای آموزش وپرورش استان هستند و مسئولانه وارد می شوند.

وی ادامه داد: مثلا با استقرار سال سوم در هنرستان ها و مدارس کار و دانش، حدود 17 هزاردانش آموز به این مراکز اضافه شدند که نیازمند فضای کلاس و فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی بودند.

نیکزاد گفت: در این مدت با برون سپاری و همکاری با شهرک های صنعتی و آموزشکده های فنی و حرفه ای بخشی از کمبودهای کارگاهی و آزمایشگاهی جبران شده است.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با قدردانی از خیرین، افزود: خیرین که با نگاه معنوی در عرصه تعلیم و تربیت بزرگ ترین درس زندگی را به دانش آموزان می آموزند در چند سال اخیر گام های بسیار ارزشمندی را در تامین فضا و تجهیزات آموزشی استان برداشتند.

لازم بذکراست که با پیگیری های و تلاشهای سرکارخانم حکیمه عزیززاده مدیریت دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی روستای درازان آمل برای خرید کتاب، میز، صندلی، ویترین و خرید تجهیزات آزمایشگاهی مبلغ 230 میلیون ریال هزینه شد ومساحت این دو مجموعه 100متر مربع می باشد و در این مراسم از سوی نماینده مردم آمل درمجلس و مدیرکل آموزش وپرورش مازندران برای تجهیز کتاب کتابخانه دبیرستان قول هایی داده شد.


 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0