خانه های امن برای زنان آسیب دیده اجتماعی راه اندازی خواهد شد
6 دی 1397 ، دیدگاه 0
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران همچنان با اشاره به اینکه امسال خانه های امن برای زنان آسیب دیده اجتماعی راه اندازی خواهد شد، گفت: این خانه ها با هدف کنترل آسیب های اجتماعی زنان پرخطر و آسیب دیده اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛  وحید حسین زاده معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران در جشن یلدا خانواده معلولان شهرستان آمل که به همت اداره بهزیستی و موسسه خیریه آیین مهر برگزار شد افزود: متاسفانه اکنون آسیب های اجتماعی که بیشتر متوجه زنان بوده به سمت کودکان در حال افزایش است و در طی شش ماهه نخست امسال بیش از 400 تماس مربوط به کودک آزاری نیز در تماس ها و گزارش های مردمی به سامانه 123 اورژانس های اجتماعی ثبت شده است.

وی با بیان اینکه برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی مرکز حمایتی روزانه از این کودکان در شهرستان ساری زیرنظر اداره بهزیستی مازندران در حال اجرا است، اضافه کرد: تاکنون حدود 100 کودک خیابانی و کار زیرپوشش این مرکز قرار گرفتند و از خدماتی از جمله غذای گرم، آموزش، مشاوره و سایر خدمات استفاده می کنند.

وی همچنین از اخذ مجوز دومین مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابانی در شهرستان آمل به منظور تحت پوشش قرار دادن شهرهای مرکزی و غرب مازندران و افتتاح آن در دهه مبارکه فجر امسال خبرداد.

 ساماندهی معتادان و طلاق گرفته ها در حوزه مسئولیتی بهزیستی       

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران در بخش دیگری با بیان اینکه ساماندهی  دختران و زنانی طلاق گرفته که در معرض آسیب های پس از آن قرار می گیرند، توسط مراکز خدماتی و حمایتی تحت پوشش قرار می گیرند، گفت: در سال گذشته بیش از 10هزار فقره پرونده طلاق در مازندران ثبت شده و اداره کل بهزیستی مازندران در مواجه با آسیبهای اجتماعی گروه هدف ما زنان و دختران آسیب دیده از این پدیده شوم اجتماعی قرار می گیرند، باید خدمات ویژه و درستی را ارائه کند.

حسین زاده ادامه داد: در همین حال حدود 7 هزار معتادی که پرونده آنها درکمپ ها و مراکز ترک اعتیاد استان هستند، نیازمند خدمات حمایتی برای ترک و فراهم شدن شرایط دوباره آنها به جامعه قرار دارد و این مهم نیازمند همکاری و حمایت همه جانبه شهروندان است.

وی ادامه داد: متاسفانه اکنون برخی جوان ها ناخواسته به سمت شادی هایی می روند که آنی وزودگذر است و داخل شدن در این شادی های زودگذر  عواقب طولانی مدتی برای فرد و جامعه به همراه خواهد داشت.

 خانه های امن برای زنان آسیب دیده

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی مازندران همچنان با اشاره به اینکه امسال خانه های امن برای زنان آسیب دیده اجتماعی راه  اندازی خواهد شد، گفت: این خانه ها با هدف کنترل آسیب های اجتماعی زنان پرخطر و آسیب دیده اجتماعی است.

وی همچنین یادآورشد، که در حال حاضر بیش از 15هزار زن سرپرست خانواده زیرنظر بهزیستی استان به طور میانگین ماهانه 110 تا 500 هزار تومان مستمری حمایتی دریافت می کنند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0