برگزاری ویژه برنامه های سخنرانی حجت الاسلام عالی در آمل = عکس
3 دی 1397 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی استاد برجسته حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه فذا آمل با بیان اینکه کسی که در حول محور ولایت باشد قوی است گفت: کسی که گناه می کند تحت ولایت امیر المومنین نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی استاد برجسته حوزه و دانشگاه در سالن اجتماعات دانشگاه فذا آمل با بیان اینکه کسی که در حول محور ولایت باشد قوی است گفت: کسی که گناه می کند تحت ولایت امیر المومنین نیست.

وی با بیان اینکه گناه به مفهوم خروج ازولایت است افزود: گناه توهین به اهل بیت معصومین(ع) و خداوند متعال است و گناه یک دره ای بین ما و اهل بیت می باشد که سبب خروج از ولایت و توبه رجوع به ولایت است.

 این سخنران مذهبی کشوری با تاکید بر اینکه شاخص دینداری که بعضی از شیعیان انجام می دهند اعمال نیست ادامه داد: ملاک دیندار بودن در حالی که اعمال بسیارمهم است اما شاخص دینداری ولایت است که ضرورت دارد ولایت مداری خود را تقویت کنیم.

کارشناس مذهبی برنامه سمت خدا با اشاره به اینکه کسی که سوار بر کشتی می شود دارای قطب نما است خاطرنشان کرد: اگر کشتی قطب نما نداشته باشد آن کشتی به ساحت نمی رسد و قطب نمای ما شیعیان که به خداوند منان برسیم در راستای حرکت بر مسیر ولایت است.

 حجت الاسلام عالی گفت: عوامل تربیت فقط پدر و مادر نیستند بلکه عواملی وجود دارد که در تربیت فرزندان تاثیرگذار هستند و باید خانواده ها بسترهای دینی را فراهم کنند و وجود ماهواره ها در منازل بستر شیطان است.

 وی در بخش دیگری از صحبت های خود با دانشجویان دانشکده علمی و کاربردی فذا با بیان اینکه هر کاری می کنید با بسم اله باشد گفت: همه شما عزیزان عادت کنید که هر کاری را با بسم اله شروع کنید که این عادت باعث می شود شما به سمت گناه نروید.

وی با تاکید بر اینکه اسماء خداست که دارد کار می کند ادامه داد: بزرگترین آیه درقرآن بسم اله الرحمن الرحیم است و وقتی آدم در امنیت و بدون بن بست زندگی می کند به یاد خداست و یکی از عوامل تقدیر خداوند اعمال خود ماست.

استاد برجسته حوزه و دانشگاه تصریح کرد: اگر فرد عاقلانه رفتار کند دچار همان رفتار خواهد شد و کسانی که اهل عمل نبودند مردم از آنها رو برمی گردانند و هرکسی باید وظیفه خودش را انجام دهد و آدم پشت سر کسی که بدش می آید باید خوبی او را به دیگران انتقال دهد ودر جلویش بدی هایش را بگوید.

 حجت الاسلام عالی در اجتماع مردم در مسجد قائم آل محمد (عج) در میدان قائم آمل با بیان اینکه در زمان حضرت امام رضا(ع) ماموریت آنها گسترش تشیع بود گفت: تا قبل از امام رضا(ع) ماموریت امامان فرهنگ سازی تشیع بود که این باعث شد امامان شروع به هجرت نمودند و امام رضا(ع) به ایران آمدند.

وی اشاره کرد: هجرت تاریخی امام رضا(ع) به سرزمین ایران، اسرار و فواید بسیاری دارد و گسترش کمی شیعیان در جهان و ارتقای کیفی معرفت و افزایش شناخت شیعیان از مقام امامت تا آماده کردن ایرانی‌ ها به عنوان زمینه‌ سازان ظهور در آخرالزمان، از جمله برکات و اسرار این هجرت تاریخی است.

کارشناس و سخنران مذهبی، گفت: طبق فرموده ائمه اطهار(ع)، زمینه‌ سازان ظهور در آخرالزمان، ایرانی‌ها هستند و امام رضا (ع) با هجرت به ایران این زمینه را فراهم کردند به‌ خصوص که هم ‌زمان با آن حضرت و پس از ایشان، امامزاده‌های بسیاری هم وارد ایران شدند و در سرتاسر کشور ما پخش شدند به این ترتیب شرایط لازم فراهم شد تا ایران به عنوان پایگاهی برای اهل ‌بیت(ع) شود و تا آخرالزمان این مسیر را ادامه دهند.

 کارشناس مذهبی برنامه سمت خدا با بیان اینکه بیش از هشت هزار امام زاده شناخته شده در ایران وجود دارد گفت: خوشبختانه به سبب دیندار بودن مردم استان مازندران بیشتر امام زادگان در سرتاسر این استان وجود دارد که پناهگاه فرزندان اهل بیت(ع) بود.

 وی با اشاره به اینکه این امام زادگان محل توسل و معرفت هستند یادآورشد: همان طوری که که امام رضا(ع) می خواست ایران یکپارچه شد و پناهگاه فرزندان اهل بیت(ع) و پایگاه تشیع گردید.

 حجت الاسلام عالی با تاکید بر اینکه هنر یک شیعه این است که بداند امام زمانش از او چه می خواهد خاطرنشان کرد: پرکارترین و پرتلاش ترین فرد در عالم وجود نازنین امام زمان(عج) است و ارزش شیعه با بصیرت این می باشد که به امامش کمک کند.

 استادحوزه ودانشگاه اظهارداشت: ماموریت اصلی امام زمان(عج) در زمان غیبت، زمینه سازی ظهورش است که یک حکومت خدا بر روی زمین پا بگیرد.

 وی عنوان داشت: آن کسی که امامش را یاری دهد در راستای ماموریت امام حرکت می کند تا ظهورش نزدیک تر شود و کسی که غافل از حضرت باشد بعد از ظهورش معلوم نیست که درد او بخورد یا نه.

کارشناس مذهبی برنامه سمت خدا با بیان اینکه شکی نیست که زیارت نزدیک با زیارت از راه دور تفاوت دارد گفت: در روایات می ‌خوانیم که بر مزار پدر و مادر بروید و در آنجا دعا کنیدکه  در واقع حضور بر سر مزار خصوصیت و اثری دارد که در جاهای دیگر این تأثیر وجود ندارد.

وی عنوان داشت: در مورد ائمه اطهار(ع) نیز همین گونه است به عنوان مثال در روایات نقل شد که 124 هزار پیامبر خدا  در شب جمعه به سرزمین کربلا می‌ آیند و در واقع جایی که جسم مطهر امام حسین(ع) قرار دارد، مورد عنایات خاصی است که رسولان الهی(ع) آن نقطه از زمین را به عنوان محل زیارت قرار می ‌دهند؛ بنابراین زیارت از نزدیک، برکات و عنایات خاص بسیاری دارد.

در این مراسمات مداح اهل بیت حاج سید مهدی میرداماد به مداحی پرداختند.


 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0