ضرورت فرهنگ سازی برای مقابله با افزایش آمار طلاق
28 آذر 1397 ، دیدگاه 0
سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل با بیان اینکه مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی برهمه لازم الاجرا می باشد گفت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی، اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی بسیارمهم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل با بیان اینکه مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی برهمه لازم الاجرا می باشد گفت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه مقابله با تهاجم فرهنگی، اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی بسیارمهم است.

 وی با بیان اینکه یکی ازمعضلات فرهنگی جامعه افزایش طلاق می باشد افزود: امروز دشمن با راه اندازی شبکه های فارسی زبان به دنبال ایجاد تزلزل در خانواده‌ های ایرانی است.

 وی تاکید کرد: برای مقابله با افزایش طلاق در جامعه باید فرهنگ سازی در سطح وسیعی صورت گیرد و نیاز می رود همه دستگاهها ورود جدی داشته باشند.

 فرماندار ویژه آمل خاطرنشان کرد: با استفاده از مراکز مشاوره ای و تشکل های مردمی می توان آمار طلاق را در جامعه پایین آورد.

رسولی یادآورشد: در جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان منشاء طلاق اولویت بندی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل گفت: با تشکيل کلاسهاي زناشويي و خانه و خانواده مي توان آمار طلاق را کاهش داد و در همين زمينه از اساتيد مجرب و کارآزموده نيز مي توان بهره گرفت و با برگزاري کلاسهاي تخصصي اين معضل را کاهش داد .

امراله حضرتی رییس دادگستری شهرستان آمل گفت: بررسی مشکلات طلاق نباید در جلسات تصمیم گیری شود و باید در میدان کاری براساس کارشناسی مورد ارزیابی قرار گیرد.

 وی با تاکید بر اینکه  حوزه خانواده بسیار حساس است ادامه داد: بد حجابی در بعضی از نقاط آمل بیداد می کند و متاسفانه فضاهای مجازی و تلگرام برای ضربه زدن به تحکیم خانواده از سوی دشمنان برنامه های مدونی دارند.

رییس دادگستری شهرستان آمل با تاکید بر اینکه بعضی از خانواده ها برای رفتن به مراکز مشاوره ی هزینه پرداخت ندارند اشاره کرد: دسترسی به مشاوران باید برای عموم بصورت مجانی و قابل دسترسی باشد.

حضرتی خاطرنشان کرد: امروز صبر و تحمل افراد بسیار پایین آمده که با کوچکترین مشکل به دنبال طلاق هستند و باید برای حل این معضل همه دستگاهها و مجمع خیرین شهرستان آمل ورود پیدا کنند.

وی گفت: بايد اقدامات بسيار خوبي در زمينه کاهش طلاق صورت گيرد، زيرا طلاق و جشن طلاق و... در شهرستان آمل يک مد شده است و اگر دنباله اين معضل را نگيريم و به آن نپردازيم به صورت يک سنت مي گردد که ديگر جاي جبراني باقي نمي ماند .

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0