حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس وظیفه ذاتی ماست
27 آذر 1397 ، دیدگاه 0
نود و یکمین جلسه رسمی شورا عصر روز یکشنبه 97/9/25 با حضور اعضای شورا و نمایندگان دفتر حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس آمل در سالن اجتماعات شورا برگزار شد .

کمال آنلاین ،به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، محمد محمدی در این جلسه گفت : کلیه اعضای شورا خیلی علاقمندیم که در فرهنگ ایثار و شهادت قدم برداریم و حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس را جزو وظیفه ذاتی خود می دانیم .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد : اول باید کمیته ای مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت با حضور نمایندگان شورا و دفتر حفظ و آثار ارزش های دفاع مقدس تشکیل دهیم و به جای هزینه های پراکنده مربوط به این موضوع در یک جا و بصورت مدون هزینه کنیم .
وی افزود : 1048 شهید در شهرستان آمل داریم و یکی از کمبودها این است که یک کتاب مدونی از این شهدا نداریم، اگر در این کتاب یک صفحه از هر شهید گرانقدر چاپ شود خانواده های شهدا و مردم مانند یک کتاب مقدس از آن نگهداری و حفظ خواهند کرد پس ما باید سعی کنیم تا یک کتاب مدونی تهیه کنیم به شرطی که شما به ما کمک کنید .
محمدی تصریح کرد : با تشکیل کمیته برنامه های هر سال بر اساس اولویت مشخص شود تا نقشه راه تهیه شود .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل بیان کرد : ما آمادگی داریم با احداث پارک موزه دفاع مقدس و حماسه 6 بهمن در این حوزه ورود کنیم و مطمئنا آن را در دستور کار قرار خواهیم داد .
قاسم رسولی مقدم رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه گفت : شورای اسلامی شهر همیشه در تمام حوزه هایی که مربوط به حوزه ایثار و شهادت بوده حامی بوده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بنا به فرموده مقام معظم رهبری کمتر از شهادت نیست و ما هم اعتقاد داریم قدم برداشتن در این حوزه بسیار ارزشمند است .
وی افزود : باید نسل جوان را وارد این عرصه کنیم و پیوندی بین نسل های مختلف برقرار کنیم .
دکتر فرزین محمودی پاتی گفت : ما خیلی خوشحال می شویم که در کنار شما بتوانیم کاری در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم و قطعا شورا برای اجرای برنامه های مدون و هدفمند در کنار شما خواهد بود .
در ادامه نمایندگان دفتر حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس ضمن ارائه نظرات و پیشنهادت خواستار کمک شورا و شهرداری در 6 مبحث و موضوع مهم « از سال 42 تا شروع جنگ تحمیلی، دوران دفاع مقدس، جنگل های استان با محوریت جنگل آمل، حماسه 6 بهمن، شهدای مدافع حرم و راهیان نور، تهیه ساختمان دفتر حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و موزه شهدا » شدند و در پایان مسعود تسلیمی به عنوان مسئول کمیته پارک موزه دفاع مقدس و حماسه 6 بهمن و قاسم رسولی مقدم به عنوان مسئول کمیته حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس معرفی شدند .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0