بروزرسانی 14 هزار اجاره‌نامه موقوفات در مازندران
26 آذر 1397 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اهمیت اجرای دقیق و امینانه نیت واقف، اظهار کرد: اجرای امینانه نیت واقف وظیفه ذاتی اوقاف و متولیان موقوفات است که این امر در راستای عمل به وقف‌نامه صورت می‌گیرد.

کمال آنلاین ؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اهمیت اجرای دقیق و امینانه نیت واقف، اظهار کرد: اجرای امینانه نیت واقف وظیفه ذاتی اوقاف و متولیان موقوفات است که این امر در راستای عمل به وقف‌نامه صورت می‌گیرد.

عواید موقوفات باید در راستای نیت واقف که در وقف‌نامه ذکر شده است هزینه شود

وی با بیان اینکه عواید موقوفات باید در راستای نیت واقف که در وقف‌نامه ذکر شده است هزینه شود، افزود: اوقاف و متولیان موقوفات این اجازه را ندارد عواید موقوفات را سلیقه‌ای هزینه کنند و در همین راستا اداره تحقیق در سازمان اوقاف و اداره‌کل اوقاف مازندران تمامی اسناد و هزینه‌های موقوفات را مورد بررسی قرار می‌دهد و برای آن مفاصاحساب صادر می‌کند تا در اجرا امینانه نیت واقف انحرافی صورت نگیرد.

اجرای نیت واقف باید عوایدی از موقوفه کسب شده باشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه برای اجرای نیت واقف باید عوایدی از موقوفه کسب شده باشد تا بتوانیم آن را در راستای نظر واقف که در وقف‌نامه ذکر شده است، اجرا کنیم، تصریح کرد: تمامی موقوفات در سامانه جامع دارای حساب می‌باشند که عواید آن در حساب مربوطه واریز تا در زمان مناسب بر اساس نیت واقف هزینه شود.

اجرای بهتر امینانه نیت واقف افزایش عواید موقوفات می باشد

حیدری یکی از راه‌های اجرای بهتر امینانه نیت واقف را افزایش عواید موقوفات دانست و بیان کرد: برخی افراد که در زمین موقوفه قرار دارند هیچگونه رابطه استیجاری با اوقاف برقرار نکردند و از طرفی دیگر بسیاری از اسناد اجاره موقوفات واقعی نیست و مربوط به سال‌های گذشته می‌شود که در همین راستا اوقاف در شهرهای استان اقدام به تنظیم سند اجاره و بروزرسانی اجاره‌نامه موقوفات با مستاجران می‌کند.

نظر علما و مراجع تقلید بر واقعی‌سازی اجاره‌بها موقوفات است

وی از تنظیم اولیه و بروزرسانی 14 هزار اجاره‌نامه موقوفات طی سال جاری در مازندران خبر داد و گفت: نظر علما و مراجع تقلید بر واقعی‌سازی اجاره‌بها موقوفات است تا حق و حقوق موقوفات تضییع نشود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0