رعایت ضوابط و قوانین ، شرط ورود بخش خصوصی در حمل و نقل عمومی شهر آمل
26 آذر 1397 ، دیدگاه 0
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل ادامه داد : هدف از تشکیل این سازمان،ساماندهی و مدیریت یکپارچه حمل و نقل بار و مسافر است که می بایست بستر مناسب برای دسترسی همه شهروندان به حمل و نقل ایمن و با کیفیت و همچنین حل معضل ترافیک فراهم شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ محمدعلی سبزعلی پور، رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل بمناسبت 26 آذر روز حمل ونقل با اشاره به اینکه این سازمان با ادغام سازمان های اتوبوسرانی و تاکسیرانی شروع به کار کرده است گفت : بر اساس آیین نامه مدیریت حمل و نقل بار و مسافر در شهر و حومه، شهرداری می تواند برای انجام وظایف مدیریتی خود در حمل و نقل بار و مسافر در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر، سازمانی از ادغام اتوبوسرانی،تاکسیرانی و پایانه های مسافری برون شهری با مدیریت یکپارچه ایجاد نماید .
وی افزود : با پیشنهاد شورای اسلامی شهر آمل و همت و پشتیبانی شهردار آمل ،سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی ادغام شد.

هدف از تشکیل این سازمان،ساماندهی و مدیریت یکپارچه حمل و نقل بار و مسافر است

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل ادامه داد : هدف از تشکیل این سازمان،ساماندهی و مدیریت یکپارچه حمل و نقل بار و مسافر است که می بایست بستر مناسب برای دسترسی همه شهروندان به حمل و نقل ایمن و با کیفیت و همچنین حل معضل ترافیک فراهم شود.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 76 تاکسی در امل فعالیت می کنند، ادامه داد: 137 ون، 55 اتوبوس، 23 مینی بوس و 490 پلاک شخصی دارای دفترچه در آمل فعالیت می کنند

809 دستگاه تاکسی فرسوده در آمل حدفاصل مدل های 1386 و قبل از آن وجود دارد

سبز علی پور با اشاره به اینکه 809 دستگاه تاکسی فرسوده در آمل حدفاصل مدل های 1386 و قبل از آن وجود دارد اظهار کرد: 65 دستگاه پیکان ، 256 دستگاه پراید ، 353 دستگاه پژو و 135 دستگاه سمند به عنوان تاکسی فرسوده در آمل وجود دارد .

ورود تاکسی های برلیانس به ناوگان حمل ونقل شهری درآمل

وی با اشاره به ورود تاکسی های برلیانس به ناوگان حمل ونقل شهری درآمل گفت :  برای استفاده تاکسی های درون شهری قرارداد آن توسط شرکت سایپا انجام شده است و رانندگان می توانند با مراجعه به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل از شیوه جایگزینی با خودروی جدید اطلاعات لازم را کسب نمایند.

غیر قانونی بودن فعالیت اسنپ در آمل

وی با اشاره به غیر قانونی بودن فعالیت اسنپ در آمل ادامه داد : هرشرکت اینترنتی که قصد فعالیت در آمل دارد باید از تاکسی های شناسنامه دار در آمل استفاده کند.

هیچ شرکت اینترنتی بابت فعالیت مجاز در آمل با شهرداری آمل مذاکره نکرده است

سبزعلی پور با اشاره به اینکه بنا به دستور دادستانی دفاتر شرکت های اینترنتی در آمل به دلیل عدم اخذ مجوز از شهرداری پلمپ شده است، اظهار داشت: هیچ شرکت اینترنتی بابت فعالیت مجاز در آمل با شهرداری آمل مذاکره نکرده است.

وی با بیان اینکه اصل حضور شرکت های متعدد برای حمل و نقل عمومی برای ایجاد رقابت و ارائه خدمات بهتر به مردم است، گفت: شهرداری آمل از حضور بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل عمومی و ایجاد رقابت بین بخش های مختلف استقبال می کند به شرطی که ضوابط و قوانین را رعایت کند.

نیت مان اجرای قانون است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل تاکیدکرد: یکی از دلایلی که شرکت های اینترنتی تا به حال در آ مل مجوز نگرفتند این است که آنها از موضع برتر می خواهند با شهرداری امل مذاکره کنند و ما نیت مان اجرای قانون است.


 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0