نشست رییس مجمع نمایندگان مازندران با مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران
24 آذر 1397 ، دیدگاه 0

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش مازندران؛ در این نشست که صبح امروز با حضور اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان در محل اداره کل برگزار شد، ظرفیت های مجلس شورای اسلامی برای رفع برخی مشکلات دستگاه تعلیم و تربیت و پیشبرد اهداف متعالی این نهاد اثرگذار در جهت تربیت و پرورش هرچه بهتر نسل‌های آینده مورد بررسی قرار گرفت.  

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در توسعه کشور گفت: هروقت آموزش و پرورش دغدغه جدی مسئولان باشد مشکلات بسیاری در کشور حل می‌شود. آموزش و پرورش در چند سال آینده با 5 چالش اساسی مواجه است که یکی از مهم‌ترین آنها بازنشستگی بخش اعظمی از نیروهای استان به ویژه در بخش امور تربیتی و فنی و حرفه ای است.

«عسکری نیکزاد» با اشاره به مشکلات مختلف افزود: با توجه به سه ساله شدن هنرستان ها با کمبود تجهیزات در هنرستان ها مواجه هستیم که برآوردهای اولیه نشان می دهد رقمی در حدود 17 میلیارد تومان نیاز است تا هنرستان های استان از استانداردهای تجهیزات کارگاهی برخوردار شوند. همچنین اغلب ساختمان های هنرستانی فرسوده هستند که نیاز به ساخت هنرستان جدید را ضروری می‌سازد.

وی در همین زمینه به پروژه های نیمه تمام آموزش و پرورش اشاره کرده و ابراز کرد: در استان بیش از 20 فضای ورزشی نیمه تمام داریم. با توجه به ورزش خیز بودن استان، سهم آموزش و پرورش از سرانه فضاهای ورزشی بسیار کم بوده و این رقم از میانگین کشوری پایین تر است. در این زمینه می توان به الحاق ماده 53 و سهم یک درصد دستگاه ها اشاره کرد که می تواند به آموزش و پرورش تعلق گیرد و متأسفانه چنین مهمی اتفاق نمی افتد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به اعتبارات حوزه پرورشی نیز اشاره کرده و گفت: متأسفانه برخی اعتبارات حوزه پرورشی به دیگر نهادهها و سازمان ها داده می شود و سرانه پرورشی که از پیش وجود داشته نیز حذف شد. در این حالت مربی پرورشی نمی تواند فعالیت داشته باشد و با دست خالی روبرو است.

نیکزاد تصریح کرد: اغلب دارالقرآن ها و کانون های ما استیجاری و تخریبی هستند، اردوگاه های ما نیاز به بازسازی و تعمیر دارند، ساختمان های نیمه تمام در این بخش بسیار است و نیاز است که با تزریق اعتبار به دارالقرآن ها و کانون ها و اردوگاه ها توجه جدی صورت گیرد و اماکن جدید ساخته یا اماکن فعلی مورد تعمیر قرار گیرد.

رییس مجمع نمایندگان استان مازندران نیز در این نشست با بیان اینکه آموزش و پرورش را دوست داشته و بدان اعتقاد دارم، گفت: مجلس شورای اسلامی تمام توان خود را برای حل مشکلات آموزش و پرورش بکار می گیرد. در همین زمینه مجلس امسال این مجوز را به آموزش و پرورش داد که بتواند فضاها و اماکن آموزشی و غیره را جابجا کند. این یکی از فرصت هایی است که می تواند مورد استفاده وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.

«علی اسماعیلی» به ظرفیت های بخش خصوصی اشاره کرده و افزود: از این ظرفیت باید به نحو احسن استفاده شود که خوشبختانه مازندران رتبه نخست کشور را در بخش مدارس غیر دولتی در اختیار دارد. این یک فرصت برای آموزش و پرورش محسوب شده که باید قدر آن را دانست.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0