بودجه درکشور واقعی شد/ تشریح پروژه های مهم شهرستان آمل
21 آذر 1397 ، دیدگاه 0
دکتر عزت اله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با اشاره به اینکه بودجه امسال انقباضی است و دیگر انبساطی نمی باشد گفت: بودجه عمرانی را نمی توان با بودجه عمرانی سال قبل مقایسه کرد و شرایط بودجه ریزی و ردیف های ریالی کشور باید به موجب قانون باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ دکتر عزت اله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با اشاره به اینکه بودجه امسال انقباضی است و دیگر انبساطی نمی باشد گفت: بودجه عمرانی را نمی توان با بودجه عمرانی سال قبل مقایسه کرد و شرایط بودجه ریزی و ردیف های ریالی کشور باید به موجب قانون باشد.

وی افزود: کتابچه بودجه طبق هزینه ردیف هایی را در نظر گرفته ، قبلاً یک پروژه 10 میلیارد نوشته می شد و در طول سال 2 میلیارد تخصیص می دادند، زمانیکه پروژه 10 میلیارد اعلام شود اسم آن تورم آور می باشد، واقعیت این است که تخصیص 2 میلیارد داده می شد.

نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: زمانی که دکتر نوبخت آمدند ، بودجه نویسی در کشور ساماندهی شد و بودجه را با واقعیت نزدیک کرده است ، عدد بیخود را در بودجه نمی نویسند.

یوسفیان ملا ادامه داد: درآمد یک چیز احتمالی می باشد ، هیچ دولتی با هر درآمدی نمی تواند سرانه کشور را مشخص کند ، درآمد تعریف شده  همه احتمالی می باشد.

وی تاکید کرد: بودجه یک چیز احتمالی است و قطعی نیست و سازمان برنامه بودجه کاری کرده که این احتمالات به واقعیت نزدیک شده و عملا نرخ تورم را پایین آورده است.

وی اظهارداشت: زمانی که مسئله تحریم مطرح شد نه یک دلار مطالبات به داخل کشور دچار مشکل شد و نه هیچ چیز دیگر ، در 13 آبان مرحله دوم تحریم ها ارز پایین تر آمده و بالاتر نرفته است اما با کمال تأسف دیدیم که دولت تحت شرایط تحریم بوده و مردم آمدند رو به دلار و سکه آوردند و فشار به دولت آمد.

عضو ستادمبازره با مفاسد اقتصادی کشور گفت: هر مشکلی داریم داخلی می باشد که باید این مشکلات برطرف گردد و مشکلات اقتصادی جنبه سیاسی دارد ، اگر جنبه سیاسی حل شود جنبه اقتصادی نیز حل می شود.

یوسفیان ملا درخصوص عملیات فاضلاب شهرستان آمل ادامه داد: به لطف الهی فاضلاب شهری مدتی است که از چاکسر شروع شده و 508 کیلومتر بوده که نیاز به عدد و رقم بالایی می باشد.

وی عنوان داشت: جاده هراز یکی از جاده های مواصلاتی کشور می باشد که نیاز به سرمایه گذار نمی باشد ، آزاد راه چهاربانده تهران شمال از پردیس رودهن به سمت تونل آبشار در حال اجرا می باشد که نیاز به مساعدت و همکاری دارد.

سید جعفر رسولی فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: جمع کل اعتبارات این شهرستان در کمیته برنامه ریزی ۵۱٢ پروژه به مبلغ ۵۱ میلیارد تومان به تصویب رسید که تا اکنون حدود ٢۰ درصد حدود ۱۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه اعتبارت ملی پروژه های این شهرستان مبلغی حدود ۱٨٩ میلیارد تومان اختصاص داده شد که تا به حال ۸۳ میلیارد تخصیص داده شد، افزود: این اعتبارات برای پروژه های سد ملی هزار، چهاربانده کردن محور هراز، جاده جایگزین محور هراز، پروژه استادیوم آمل و پل روگذر میدان هزار سنگر است.

وی با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی در سال جاری ۴۱ پروژه با قابلیت ایجاد ۵ هزار و ۷۰۸ فرصت شغلی درنظر گرفته شد ادامه داد: کل سهم اعتبارات سامانه کارا برای سال جاری ۱۴ میلیارد تومان است که پس از بررسی ها تا به اکنون ۱۱۰ پروند بررسی شد حدود ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد.

رسولی سهم تسهیلات فراگیر شهرستان آمل را ۶۶ میلیارد تومان برشمرد و افزود ۱۰۸ پرونده بررسی و مبلغ ۱۵۵ میلیارد تومان جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند که تا به حال ۳۹ پرونده تسهیلات دریافت کردند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0