سخنی با استاندار جدید مازندران یادداشتی از عبدالرضا عزیزکمالی
21 آذر 1397 ، دیدگاه 0
شهرستان آمل دو پروژه محوری تعریض و چهاربانده کردن محور هراز و سد مخزنی هراز مشغول فعالیت در سطح ملی دارد که باید نگاه ویژه ای برای تسریع در روند اجرایی آنها وجود داشته باشد.

شهرستان آمل از جمله شهرستان های پیشتاز استان مازندران می باشد که مواهب طبیعی و خدادادی و سرمایه های بسیاری را در خود جای داده است که ضرورت دارد نگاه ویژه و شایسته ای از سوی مسئولان به این دیار کهن وجود داشته باشد.

شهرستان آمل از ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری برخوردار است و قله دماوند، پارک جنگلی میرزا کوچک خان، پارک هلومسر، پارک دهکده طلایی، جنگل بلیران، جنگل الیمستان، آبگرم های منطقه لاریجان، غارهای منطقه لاریجان، آبشارهای لاریجان، امامزاده ابراهیم(ع)، امامزاده عبداله(ع)، بقعه ناصرالحق، بقعه میربزرگ و دیگر امامزادگان واجب التعظیم، موزه ها، پل های تاریخی، خانه های تاریخی و دیگر جاذبه های تفریحی و تاریخی به این منطقه تعلق دارد.

نیاز است مسئولان امر برنامه ریزی درست همراه با اقدام عملی شایسته داشته باشند تا سرمایه گذاران وارد کار شده و بتوانیم از پتانسیل های موجود در شهرستان آمل برای ارتقای زیرساخت های گردشگری و جذب مسافران و گردشگران داخلی و خارجی استفاده کنیم که می تواند برکات و دستاوردهای بسیاری داشته باشد.

شهرستان آمل از جمله مناطقی می باشد که بیشترین کارخانجات و صنایع تولیدی استان مازندران را به خود جای داده و بیشترین میزان صادرات را نیز به خود اختصاص داده است که ضروری می باشد نگاه ویژه حمایت از صنایع و تولیدات داخلی به این شهرستان وجود داشته باشد و همه مسئولان تلاش کنند تا معضلات، دغدغه ها و مشکلات صنایع آمل را حل نمایند.

بهبود وضعیت تولید داخلی در شهرستان آمل زمینه ساز دستاوردهای بسیاری برای کل استان خواهد بود زیرا شاهد هستیم در کنار اشتغالزایی برای شهروندان آملی؛ زمینه ای ایجاد نموده است برخی از افراد جویای کار شهرهای همجوار نیز وارد جریان کار شده اند و این شهرستان می تواند قطب فعالیت های صنعتی و تولیدی شمال کشور هم شود که ظرفیت های انسانی و اقتصادی لازم برای این امر وجود دارد به شرط آن که مسئولان نیز دغدغه جدی داشته باشند.

توسعه وضعیت راهسازی و اجرای طرح هادی و آسفالت روستایی و شهری نیز از جمله دیگر دغدغه هایی است که نیاز می رود اهتمام شایسته ای از سوی مسئولان وجود داشته باشد و بودجه های لازم اختصاص پیدا نماید.

شهرستان آمل دو پروژه محوری تعریض و چهاربانده کردن محور هراز و سد مخزنی هراز مشغول فعالیت در سطح ملی دارد که باید نگاه ویژه ای برای تسریع در روند اجرایی آنها وجود داشته باشد.

تسریع در روند ادامه کار این دو پروژه نیازمند اختصاص بودجه های ملی است که شاهد هستیم دکتر یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با جدیت پیگیر هستند و به نوعی یک تنه تلاش دارند برای پیشرفت این پروژه ها بودجه اخذ نمایند که نیاز می باشد استاندار جدید مازندران از ظرفیت های خود در نزد هیئت دولت برای اخذ بودجه های ویژه استفاده نماید.

شهرستان آمل قطب فعالیت های کشاورزی در استان مازندران و شمال کشور می باشد که باید دغدغه ها و مشکلات کشاورزان عزیز و زحمتکش به بهترین نحو ممکن رفع گردد و زمینه لازم برای برندسازی محصول استراتژیک و مهم برنج ایجاد گردد.

در پایان انتصاب حاج مجید حسین زادگان به سمت استاندار مازندران را تبریک عرض نموده و امید است در این سمت موفق باشند و بتوانند گام های اساسی برای توسعه استان شهیدپرور، سرسبز و لاله خیز مازندران بردارند.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0