جشنواره پیامک ادبی میلاد امام رضا(ع) برگزار می‌شود
5 تیر 1391 ، دیدگاه 0
سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی همزمان با دهه کرامت از سوی مرکز روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی، اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد علی منفرد مدیر این مرکز و دبیر سومین جشنواره پیامک ادبی رضوی در خصوص برگزاری جشنواره پیامک ادبی گفت:‌ دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که به مناسبت میلاد با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود.

منفرد از جمله اهداف برگزاری این جشنواره را اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه اطهار به ویژه ابعاد مختلف شخصیت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، شناسایی و ارج نهادن به تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(ع) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار، استفاده از ظرفیت‌های متنوع آفرینش‌ها و کوتاه‌ نویسی‌های ادبی با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی دانست.

مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محورهای جشنواره را تک ‌بیت‌ها و جملات ادبی با موضوع حال و هوای عرفانی بارگاه و صحن و سرای حضرت امام رضا(ع)، تمثیل‌ها، رؤیا‌پردازی‌ها و صور خیال و سایر آرایه‌های ادبی در شعر و نثر، زندگی‌نامه، سفر تاریخی امام رضا(ع) به ایران، جملات کوتاه با الهام از روایات و احادیت مرتبط با امام رضا (ع) با ذکر منبع روایات عنوان نمود.

به گفته وی، با توجه به مصوبات کمیته برنامه ریزی دهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، جشنواره پیامک ادبی رضوی امسال برای نخستین بار به صورت یک برنامه مستقل در همه استانهای کشور با محوریت مرکز روابط عمومی، اطلاع رسانی و امور بین الملل این وزارتخانه برگزار می شود.

دبیر جشنواره پیامک ادبی رضوی تاکید کرد: مسئول برگزاری این جشنواره در استانها، مدیران روابط عمومی های ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند که با هماهنگی نماینده دبیرخانه جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در استان فعالیت می کنند.

مشاور وزیر و مدیر مرکز،‌ در خصوص داوری آثار رسیده نیز گفت: پیامک‌های دریافتی که حائز شرایط مندرج در فراخوان باشند پس از بررسی اولیه در استانها به دبیرخانه دائمی جشنواره پیامک ادبی رضوی مستقر در مرکز روابط عمومی برای ارزیابی نهائی ارسال می شوند.

منفرد در خصوص نحوه انتخاب برگزیدگان در دو سطح ملی و استانی نیز گفت: در سطح ملی 14 نفر و در سطح استانی 32 نفر ( از هر استان یک نفر ) بعنوان برگزیده انتخاب می شود. آثار برگزیده در قالب کتاب، چاپ و برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.

به گفته دبیر جشنواره پیامک ادبی رضوی، مراسم پایانی جشنواره همزمان با دهه کرامت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان، مسئولان، نمایندگان دبیرخانه و برگزیدگان در تهران برگزار می‌شود.

وی از جمله ویژگی‌های جشنواره امسال را انتخاب سه استان بعنوان «استان برگزیده» عنوان کرد و گفت: این انتخاب از سوی کمیته ارزیابی و نظارت پس از بررسی عملکرد استان‌ها در زمینه‌های اطلاع رسانی، چاپ و نشر، تولیدات رسانه‌ای و تبلیغات در پایان جشنواره صورت می‌گیرد.

فراخوان، ضوابط و مقررات شرکت در جشنواره به همراه شیوه نامه اجرائی آن بر روی پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه به نشانی www.farhang.gov.ir قرار دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0