مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران؛ برندی برای کشاورزان مازندران
13 آذر 1397 ، دیدگاه 0
نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به ساخت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در این شهرستان یک شناسنامه و برند برای کشاورزان مازندرانی عنوان کرد و گفت: به منظور برندسازی تولیدات انواع برنج باید به تقویت و‌ حمایت این مرکز پرداخت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال انلاین ؛ دکتر عزت اله یوسفیان ملا در جشنواره ملی برنج کشور در آمل با بیان اینکه آمل از بزرگ‌ترین نعمت خدادادی چون رودخانه خروشان هراز با 80 کیلومتر طول برخوردار است اظهارداشت: با وجود چنین مزایایی شهرستان آمل می‌توانست در تولید برنج در جایگاه ویژه‌ای قرار گیرد اما متاسفانه این شهرستان با تولید آمل دو و آمل سه و تبلیغ نامناسب از ادامه تولید افتاد.

یوسفیان ملا با اشاره به اینکه در تولید برنج به منظور صادرات باید با تشکیلات برندسازی در حد اعلا صورت گیرد همان طور که در کشور همسایه با وجود تولید کم عضو فائو هستند و در هنگام کشت به کشاورزان آنها آب و کود رایگان می‌دهند، گفت: متاسفانه در این کشور به کشاورزان مازندانی بهایی داده نمی‌شود و این امر سبب تولید کم برنج و یا واردات بی‌رویه می‌شود.

نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به ساخت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در این شهرستان یک شناسنامه و برند برای کشاورزان مازندرانی عنوان کرد و گفت: به منظور برندسازی تولیدات انواع برنج باید به تقویت و‌ حمایت این مرکز پرداخت.

وی ادامه داد: شمال کشور غني است و نيازي به واردات برنج نيست، کنترل کارخانجات شاليکوبي بايد در دستور کار مسئولين قرار گيرد تا با استفاده از ماشين آلات کشاورزي درجه يک بتواند اعتماد کشاورزان را در جهت به دست آوردن برنجي مرغوب جلب نمايند.

نماینده مردم آمل درمجلس تصریح کرد: خداوند سبحان را شاکريم که چه نعمتي را به اين استان ارزاني داشته که با داشتن آب فراوان و زمينهاي مستعد مي توانيم از برنج مرغوب بهره مند شويم.

یوسفیان اشاره کرد: امروز اين تشکيلات به حول و قوه الهي با تلاش همه مسئولين به ثمر نشست و صادرات برنج نيز از اين شهرستان صورت مي گيرد و صميمانه از آقاي يزدان پناه مدیرعامل این مرکز و همکارانشان که در زمينه خريد و صادرات برنج زحمت مي کشند تقدير و تشکر دارم.

وی در ادامه از روند ساخت سد هراز گفت: این سد چند موضوع مهم به عنوان چند پروژه ملی را در دست دارد که موجب کندی کار در اجرای سد شده است.

یوسفیان ملا با بیان اینکه مهم‌ترین آن پروژه زباله و جاده جایگزین است که اکنون زمین پاساکش برای زباله خریداری و تملک شده است، یادآور شد: همچنین جاده جایگزین نیز با احداث 11 کیلومتر تا تونل لهاش از سوی پیمانکار در حال اجراست.

وی افزود: اما مهم‌ترین عملیاتی که در ادامه این پروژه در حال اجراست انتقال آب رودخانه چالوس و تونل کندوان است که از میان جنگل سی‌سنگان عبور می‌کند.

نماینده مردم آمل در مجلس با اعلام اینکه حدود 10 درصد آب این رودخانه به سد هراز اضافه می‌شود که مجموع این جمع‌آوری به 27 درصد می‌رسد، عنوان کرد: این سد به تنهایی این مقدار آب‌های سطحی مازندران را در پشت خود جمع می‌کند در حالی که کل سدهای استان در جمع‌آوری آب ‌های سطحی به هشت درصد می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: این سد محل تجمع 600 میلیون متر مکعب آب‌های سطحی است که آب اراضی کشاورزان پنج شهرستان را تامین می‌کند و این برای وضعیت اقتصادی استان تاثیر به‌سزایی دارد.

وی درپایان خاطرنشان کرد: در اين مکان شناسنامه ما در سطح جهاني در حال صورت گرفتن است و اگر مي خواهيم شهر و منطقه ما برند باشد بايد اين مرکز را تقويت نمائيم و اينجانب و فرماندار محترم هرچه در توان داريم در اين زمينه تلاش خواهيم کرد و اميدواريم به نتيجه برسد.

گفتنی است؛ هفته نامه آوای کمال نیز با راه اندازی غرفه ای در نمایشگاه ملی برنج کشور حضور فعال داشت که مورد استقبال مسئولان، کشاورزان و بازدیدکنندگان قرار گرفت.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0