افزایش آمار فوت مسمومیت با گاز و لزوم هوشیاری خانواده ها
12 آذر 1397 ، دیدگاه 0
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در هشت ماهه سالجاری فوت بر اثر مسمومیت با گاز سیر صعودی داشت به طوری که از تعداد 7 نفر سال گذشته به 20 نفر (14مرد و ما بقی زن) در سالجاری افزایش داشت.

کمال آنلاین ؛ مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در هشت ماهه سالجاری فوت بر اثر مسمومیت با گاز سیر صعودی داشت به طوری که از تعداد 7 نفر سال گذشته  به 20 نفر (14مرد و ما بقی زن) در سالجاری افزایش داشت.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه بیشترین فوتی در سالجاری با 7 مورد در آبان ماه ثبت شده است، تصریح کرد: همزمان با سردتر شدن هوا و استفاده از وسايل گرمايشي با رشد آمار تلفات ناشي از مسموميت با گاز منوكسيد كربن نيز مواجه هستيم؛ بر اساس آمارهاي موجود اين رشد عمدتا در چهار ماه آخر سال اتفاق مي افتد.

بر اساس آمار موجود در پزشکی قانونی استان، از 22 نفر فوت شده در سال گذشته 17 نفر از آنان در نيمه دوم سال جان باخته اند و بيشترين تلفات نيز در ماه بهمن و اسفند ماه هر کدام با 5 فوتي به ثبت رسيده است.

رشد تلفات گازگرفتگي در نيمه دوم هر سال مطابق آمارهاي اين سازمان در سال‌ هاي ديگر نيز تكرار شده و در بسياري موارد ماه هاي دي، بهمن و اسفند بيشترين تلفات را به خود اختصاص داده است. به طور كلي بيش از 70 درصد تلفات گازگرفتگي در هر سال مربوط به نيمه دوم سال است و همين موضوع ضرورت توجه به نكات ايمني در استفاده از وسايل گرمايشي را دو چندان مي كند.

ادره کل پزشکی قانونی مازندران به هموطنان هشدار مي دهد در بكارگيري و نصب سيستم هاي گرمايشي نهايت دقت و احتياط را داشته باشند و ضمن استفاده بهينه از وسايل گرمازا،‌ به توصيه هاي ايمني در خصوص سالم بودن و سوخت صحيح وسايل گرمايشي توجه كنند.

امید است هوشیاری خانواده ها در رعایت نکات ایمنی استفاده از وسایل گرمایشی افزایش پیدا نماید تا خدایی ناکرده شاهد حوادث مرگبار نباشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0