نشست تخصصی وآموزشی ایدز در آموزشکده دخترانه توحید آمل
11 آذر 1397 ، دیدگاه 0
به مناسبت روز جهانی ایدز نشست تخصصی وآموزشی ایدز در آموزشکده دخترانه توحید آمل برگزارشد دراین نشست دکتر مریم عابدی رئیس آموزشکده دخترانه توحید آمل با اشاره به اهمیت این بیماری و آموزش و پیشگیری از ایدزگفت : با اطلاع رسانی به موقع، پیشگیری و تشخیص زود هنگام و در نهایت مراجعه و پیگیری، درمان و اقدام های حمایتی از بیماران، می توان تا حد زیادی از بروز موارد جدید بیماری پیشگیری کرد.

کمال آنلاین ،  به مناسبت روز جهانی ایدز نشست تخصصی وآموزشی ایدز در آموزشکده دخترانه توحید آمل برگزارشد دراین نشست دکتر مریم عابدی رئیس آموزشکده  دخترانه توحید آمل با اشاره  به اهمیت این بیماری و آموزش و پیشگیری از ایدزگفت : با اطلاع رسانی به موقع، پیشگیری و تشخیص زود هنگام و در نهایت مراجعه و پیگیری، درمان و اقدام های حمایتی از بیماران، می توان تا حد زیادی از بروز موارد جدید بیماری پیشگیری کرد.

وی افزود : پیشگیری از هر بیماری بهتر و آسان‌تر از درمان آن است، پس بیایید در زمینه پیشگیری فعال‌تر و پرکارتر از درمان کار کنیم و راه‌های پیشگیری از هر بیماری را یاد بگیریم؛ چه‌بسا انجام این کار ازنظر مالی و روحی به‌صرفه‌تر و بهتر است.

رئیس آموزشکده  دخترانه توحید آمل گفت: بیماری ایدز امروز در جامعه همه را تهدید می‌کند و باید مراقب سلامتی خویش باشیم و آموزش راه‌های پیشگیری از این بیماری را جدی بگیریم تا ابتلا به این بیماری در جامعه کاهش یابد.

وی همچنین ازدانشجویان خواستند تا موارد پیشگیری از بیماری ایدز را به دیگران نیز بیاموزند تا زحمات همکاران مرکز بهداشت به ثمر بنشیند.

  دکتر نجف پور مدیر واحد بیماریهای رفتاری  مرکز بهداشت ودرمان  آمل با اشاره به اینکهه ایدز امنیت همه جهان  را به خطر انداخته است گفت : بحث آموزش و پیشگیری جدی گزفته شود و ایدز ببماری نوپدیدی است که در صورت عدم توجه به آن سریعا درجامعه گسترش می یابد .

وی اشاره کرد :  این بیماری از طریق روابط جنسی سرنگهای آلوده و از مادر به جنین انتفال می یابد . 

در پایان کارشناسان مرکز بهداشت باانجام rapid test از دانشجویان تست ایدز گرفتند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0