جشنواره ملی برنج کشور سالانه درآ مل برگزارمی شود
10 آذر 1397 ، دیدگاه 0
ابراهیم قربان نژاد مسئول دفتر برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران درنشست خبری درمرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات ایران گفت : براساس مصوبه انجمن برنج کشور درکنار برگزاری دوسالانه همایش ملی برنج کشور درمازندران هرساله جشنواره ملی برنج کشور به میزبانی مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات ایران برگزارخواهدشود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ ابراهیم قربان نژاد مسئول دفتر برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران درنشست خبری درمرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات ایران با بیان اینکه برنج تنها در مازندران و گیلان مورد حمایت وزارت جهاد کشاورزی است گفت : براساس مصوبه انجمن برنج کشور درکنار برگزاری دوسالانه همایش ملی برنج کشور درمازندران هرساله جشنواره ملی برنج کشور به میزبانی مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات ایران برگزارخواهدشود.

 وی افزود: باید در کنار هم به این وظیفه خطیر عمل کرده و آن را به نحو احسن انجام دهیم.

وی با اشاره به اینکه در مازندران شاید نتوانسته ایم در همه زمین ها کشت برنج را صورت داده و کاهش سطح کشت برنج نیز صورت گرفته است، عنوان کرد: در جشنواره های برنج به دنبال این هستیم که کشاورزان سنتی را تشویق کنیم مانند کشاورزان پیشرو، محصول بیشتری از زمین ها برداشت کنند و به اهداف ایده آل دست یابند.

سید حسین اسلامی رئیس جهاد کشاورزی آمل با تاکید بر اینکه آمل در رده دوم تولید برنج در مازندران قرار دارد و کیفیت محصول این منطقه نیز زبانزد است، تصریح کرد: اگرچه با تغییر کاربری ها و خرده مالکی شدن زمین ها، سطح کشت محصول ممکن است کاهش یابد اما کشت برنج می تواند توجیه داشته باشد.
وی افزود: باید با رونق جشنواره های برنج، انگیزه در کشاورزان برای فروش و تغییر کاربری زمین ها افزایش یافته و به دنبال افزایش کشت و چندین نوبت کشت در زمین های کشاورزی باشیم.
اسلامی تصریح کرد: در اقتصاد مقاومتی استفاده چندباره از زمین و نیز برداشت چندین محصول در طول سال دیده شده است که باید کشاورزان در این زمینه آموزش ببینند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آمل با تاکید بر اینکه این شهرستان مقاوم دوم کشت برنج در استان را دارد و توان تامین برنج چهار و نیم تا پنج میلیون ایرانی را دارد، عنوان کرد: کشت رتون و کشت دوم می تواند به درآمدزایی کشاورزان کمک کرده و نیز میزان تولید محصول را افزایش دهد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0