اجرای طرح ملی بشارت ۱۴۵۲ در مازندران
8 آذر 1397 ، دیدگاه 0
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: همزمان با سراسر کشور طرح ملی بشارت ۱۴۵۲ در راستای حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در مازندران اجرا می شود

کمال آنلاین ؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران امروز (۷ آذر) در جلسه توجیهی آموزشی طرح ملی حفظ قرآن کریم (بشارت ۱۴۵۲) اظهار کرد: حفظ قرآن کریم یکی از برنامه های ملی سازمان اوقاف و امور خیریه به شمار می رود که با مشارکت نهادها و سازمان های مختلف برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه طرح بشارت در راستای حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در مازندران اجرا می شود، افزود: امسال هزار و ۴۵۲ سال از نزول قرآن کریم می گذرد و به همین دلیل نام این طرح را بشارت ۱۴۵۲ گذاشته است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه حدود ۲۰ سازمان و نهاد در اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم مشارکت می کنند، تصریح کرد: در این طرح همه ملت ایران می توانند با برنامه ریزی منظم بخشی از قرآن کریم را حفظ کنند.

 

حیدری با بیان اینکه برنامه امسال طرح ملی بشارت حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم است که در ۳۷ سوره آخر قرآن کریم مفاهیم بسیاری وجود دارد، ادامه داد: حفظ قرآن کریم بهانه ای برای بهره گیری از معارف الهی و بکارگیری آن در زندگی روزمره است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: با اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم (بشارت ۱۴۵۲) رویش معنوی و چند میلیونی در کشور ایجاد خواهد شد.

 

حیدری با بیان اینکه عضویت در طرح ملی بشارت هیچ محدودیت سنی ندارد و هر فرد با هر مشغله کاری و توانایی می تواند در این جریان بزرگ قرآنی کشور شرکت کند، افزود: این طرح تا پایان سال جاری در سه مرحله اجرا می شود که علاقه مندان می توانند جزء ۳۰ قرآن کریم را حفظ کنند.

 

وی تصریح کرد: مرحله نخست طرح ملی بشارت در تابستان اجرا شد و مرحله دوم در فصل پاییز و مرحله سوم نیز در فصل زمستان اجرایی می شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه علاقه‌مندان با مراجعه با سایت http://besharat.irib.ir/می توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند، گفت: حفظ قرآن کریم بهترین جایزه به شمار می رود اما در طرح ملی بشارت بیش از ۳۵ هزار هدیه به بهترین ها و فعال ترین ها اهدا می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0